Пам’ятка напередодні курортного роману або що можна підчепити в постелі

Скоро, скоро, скоро! Єгипет і Туреччина, Іспанія й Мальдивы, Блакитний берег і Кіпр, Хорватія й Болгарія! Гоа, Копакабана, Майями! Азовське море, зрештою. Що загального може бути у всіх цих географічних крапок, крім надії на гарний відпочинок? Правильно, спогаду про курортний роман. Легкому, жагучому, блискавичному. І, що найважливіше — без наслідків…

А от наслідку в курортного роману можуть бути самими різними. Відставимо убік стогону про розбите серце, і подумаємо про речі куди більш приземлених, адже постіль у сучасному світі — зона підвищеного ризику.

СНІД

Якщо що-небудь і переконає чоловіків усього миру користуватися презервативами, так це глобальна епідемія СПИДА. Просто дивно: смертельні, важкі, трудноизлечимые й просто неприємні захворювання, що передаються в тому числі й статевим шляхом, були задовго до відкриття вірусу імунодефіциту людину. Але саме СНІД перелякав населення планети й щораз, коли ми думаємо про небезпеки «легені» сексу, першою справою ми згадуємо саме його. Хоча для того, щоб підхопити ВІЛ, потрібно, як мінімум, бути вкрай невдачливою людиною. Але страх цілком зрозумілий — а якщо раптом, те адже це ж назавжди!

Реальний ризик. Імовірність «потрапити» при одиничному випадку незахищеного сексу з Віл-Позитивним партнером залежить від а) стану вашого імунітету й цілісності слизуватих і б) виду втіх, яким ви так непередбачливо віддавалися. Взагалі-Те навіть проводилися дослідження, згідно з якими ризик передачі ВІЛ при анальному сексі для партнера, що ухвалює, становить від 0,8% до 3,2% ( тобто зареєстровано від 8 до 32 випадків на 1 000). При вагінальному сексі цей же ризик — 0,05% до 0,15% ( тобто від 5 до 15 випадків на 10 000). Виходячи з пункту «а», знайте, що ерозія шийки матки, стоматити, проблеми із прямою кишкою, а також будь-які ЗППП, відправляють вас у питаннях легені й незахищеного сексу в групу високого ризику. Так, небезпека зараження при анальному контакті значно вище, чим при вагінальному, оскільки в тих, хто постійно практикує анальний секс, практично в обов’язковому порядку є травми слизуватої оболонки ануса й прямій кишки. А будь-які травми — вхідні ворота для вірусу.

Як захиститися: презервативи. Причому саме якісні, а не прикуплені в найближчому сигаретному кіоску. У випадку ж, якщо поутру ваш нічний мачо опам’ятався від вигару любові (або вигару ще чого) і порадував новиною про свій позитивний статус, а використаних кондомів навколо ложа страсті ви не виявили, корисно звернутися в лікарню або Центр ВІЛ. Спеціально для таких випадків у медиків є план-перехоплення (також його використовують при порушеннях безпеки при роботі із кров’ю в медучреждениях і нещасних випадках — наприклад, діти искололи один одного знайденими у дворі шприцами). Фактично ж це означає курс високоактивної хіміотерапії. Позитивного мачо також бажане притягти із собою — хоча б для того, щоб визначити, яка кількість вірусу в нього в рідинах організму. Ці показники допоможуть при визначенні дози препаратів.

Але якщо ви ухитрилися розслабитися, побачивши таку непесимістичну статистику, все-таки не поспішаєте втирати піт із чола й зітхати з полегшенням — ще є гепатити. Гепатити ( крім хіба чого відносно невинну форму А, більш відому в народі як жовтяниця або хвороба Боткіна) переважно передаються через кров. Але це не заважає гепатитам B, З, D, G ( до речі, не таким відносно невинним, як А) прекрасно передаватися й при половому контакті.

Реальний ризик. Самий небезпечний з гепатитів — гепатит З (який в умовах пострадянського простору практично невиліковний, швидко «іде в хрон» і має тенденцію скачуватися до цирозу або раку печінки в 80% випадків), але найчастіше статевим шляхом передається гепатит В (підвищення температури, блювота, біль у суглобах, слабість у сьогоденні, цироз у майбутньому). Особливо небезпечний секс під час менструальних кровотеч і при анальних контактах. Однак, як недавно з’ясували британські інфекціоністи, при «сприятливих» обставинах і оральный секс може привести кзаражению.

Імовірність зараження після одиничного полового контакту з вирусоносителем визначити складно — здавати кров на гепатит Із ще не так модно, як, наприклад, на ВІЛ, і відсоток раннього виявлення вкрай низок. Тому помніть: в 40% випадків джерело й спосіб влучення вірусу в організм залишається нез’ясованим. І як бонус: віруси гепатиту дуже живучі й можуть виживати в навколишньому середовищі достатній час, щоб встигнути вас заразити — на відміну від того ж ВІЛ.

Як захиститися: насамперед, мийте руки до й після. А краще й замість, особливо якщо потенційний об’єкт страсті вам знаком мало й виглядає підозріло. Презервативи, звичайно, ніхто не скасовував, але помніть і про інших важливих деталях: уникайте контакту з біологічним рідинами інших людей (і не тільки із кров’ю під час садо-мазохистских грищ), не ділитеся з малознайомими людьми зубною щіткою, бритвою й манікюрними приналежностями. Не дозволяйте встромляти у своє тіло гострі предмети, у стерильності яких ви не певен.

Венеричні хвороби й компанія

Класика постільного жанру, до якої відносять як уже давно відомі й улюблені в народі сифіліс і гонорею (м’який шанкер, кілька видів гранулем), так і поки овіяні легендами хламидиоз і трихомониаз (і інших їх товаришів з не менш вигадливими іменами). Абсолютна більшість із них надзвичайно заразне й до них не формується постійний імунітет — наприклад, тою же гонореєю можна боліти скільки повезе раз, поки хворе місце не відвалиться. Різні захворювання мають свої особливості плину й можуть починатися як «вибухом» пренепреятнейших симптомів, так і протікати злобливо й тихо. Поєднує їхніх усіх одне — якщо венеричне захворювання запустити, це чревате руйнівними наслідками для здоров’я: щорічно більш 250 000 людей у світі заражається гонореєю при випадковому половому контакті, а причиною більш половини випадків безплідності обох підлог є недолеченные/неправильно леченные/хронічні венеричні хвороби. Це, не вважаючи зруйнованих родин, зіпсованого настрою, досить огидних симптомів і ризику для дітей

Реальний ризик. чи Знаєте ви, що донованоз украй рідкий у Європі, але досить «популярний» в Індії, Африці, Бразилії, а цитомегаловирус, наприклад, можна підчепити при поцілунку? Початок гонореї ви точно не пропустите, а от хламидиоз цілком здатний протікати бессимптомно до певного моменту. Це все означає а) ваш можливий партнер попросту може не знати, що хворий і б) знайомство із чужими культурами в першу чергу повинне бути безпечним.

Гострі кондиломи, генитальный герпес, гарденеллез — і список можна продовжувати практично нескінченно. Поберемо, приміром, ту ж молочарку. Найчастіше це малоприємне й знайоме практично кожної жінці захворювання ніяк не пов’язане із зараженнями статевим шляхом. Однак урахуйте: якщо в людини, з якою у вас був незахищений секс, є, що злобує кандидоз, він буде й у вас.

Як захиститися: взагалі-те спеціально для таких випадків у венерологів є дивна по розумності рекомендація — перед половим актом провести ретельний огляд гениталий об’єкта страсті на предмет виявлення підозрілому висипу, бородавок, виділень і Т.п…но у кожному разі використання презервативів обов’язково, причому постарайтеся робити це правильно. Помніть: виділення з пениса (навіть на початковій стадії ерекції) і вагінальний секрет можуть містити збудники практично всіх інфекцій, що передаються статевим шляхом! Не допускайте контакту гениталий з тілом партнера ні до, ні після полового акту. А підвищити захисний ефект можна спільним використанням презерватива зі спермицидами. Але, до речі, помніть: занадто вже наполеглива дезінфекція причинних місць приводить звичайно до зворотного ефекту. Мікрофлора порушується, слизувата висушує, эрозируется. Тріщини, травми, знижений місцевий імунітет і … — так, цілком правильно. Вхідні ворота для інфекції.

Ну, і якщо що — у жодному разі не займайтеся самолікуванням! Повірте, венерологи точно не кусаються (це негігієнічно), а в сучасному світі є мільйон можливостей вилікувати дрібну випадкову неприємність швидко й, що головне, анонімно.

Паразити

У постелі можна підчепити й дещо значно крупніше вірусу або грибка. Кліщі, воші — вони «лежать в основі» таких хвороб як короста й лобковий педикулез — зовсім не такий, що вже живе переважно в нічліжках і на вокзалах анахронізм. Та й деякі кишкові паразити — хвороба, звичайно, брудних рук і все таке… А як часто ви просите свого випадкового коханця помити руки перед жарким сексом у туалеті нічного клубу/поїзда/літака?

Реальний ризик: короста або лобковий педикулез — дуже заразні захворювання ( цілком достатньо й одного разу, щоб довідатися, як саме й де конкретно самка воші прикріплює свої яйця), про цей факт свідчать хоча б часті епідемії цих «неприємностей» у студентські й птушных гуртожитках, відомих своїми вільними вдачами. Природно, і короста, і педикулез виліковні. Але процес ви запам’ятаєте на все життя.

Підхопити гельмінтів, лямблій або контагіозного молюска посложнее буде, але багато і із цим завданням успішно справляються.

Як захиститися: по-перше, не віддаватися любовним утіхам з людиною, по якій плазують дрібні жучки (жарт) і який постійно почухується (не жарт). По-друге, якщо пройшов слух, що у вашому оточенні в когось є «це», варто напружитися й тимчасово оголосити целібат. Погана новина — презервативи вас не врятують.
Навіть якщо ви людей ультрасучасних поглядів і вважаєте, що секс — ще не привід для близькості, помніть, що віруси, бацили й воші цього не знають. Навпаки — вони певен у зворотному, і кожний ваш половою акт сприймають як запрошення жити разом довго й щасливо.

Доведіть, що людей — цар природи. Помніть про ризик, захищайтеся. І ніякий курортний роман вам буде не страшний.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru