Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

Заняття йогою як спосіб оздоровлення організму

Заняття йогою як спосіб оздоровлення організму Йога залучає людей по різних причинах: мода, екзотика, розпач від неможливості поліпшити своє здоров’я іншими методами. Незалежно від причини первинного інтересу, в усіх виникає питання — із чого починати заняття йогою? А починати треба з теорії й невеликого екскурсу в історію, тому що без цього не може існувати сучасна йога — точно так само, як аромат троянди без самої квітки.

Йога — це одна із класичних систем індійської філософії. Перший письмовий опис йоги зробив мудрець Патанджали. Ця праця зветься «Йога Сутры» і містить 185 афоризмів, що пояснюють суть і ціль заняття йогою. Слово «йога» у перекладі із санскритського означає «зв’язувати», «з’єднувати», «скріплювати».

Заняття йогою позитивно впливають на діяльність нашого мозку, завдяки чому енергія направляється в конструктивне русло, і життєві проблеми вирішуються набагато ефективніше й простіше.

К стати, Вы можете в интернет магазине Byryndyk.Com.ua

Розглянемо, як описували йогові прадавні письмові джерела. В «Катха Упанишаде» ціль занять йогою описується так: «Коли почуття втихомирені, коли розум — у спокої, коли інтелект не коливається, тоді, як говорять мудреці, досягнутий вищий щабель. Цей постійний контроль над почуттями й розумом називають йогою. Що достигнувший його, звільняється від оман».

Дуже гарне й повчальне (особливо для сильно завзятих прихильників йоги) опис людину, що займається йогою, ми знаходимо в «Бхагавадгите»:

«Той не йогин, хто переїдає,

і не той, хто не їсть зовсім,

і не той, хто спить понад захід,

і не той, хто себе сну позбавляє

У їжі, у відпочинку будь помірний,

будь помірний у свершенье дій,

у сні й у пильнуванні — так знайдеш ти

що несе вболівай йогові».

Традиційна йога має 8 щаблів, але людині, яка прагне одержати максимум прикладного ефекту від занять, треба звертати увагу на дві складові йоги — це асаны (певні нерухливі пози для тіла) і пранаяму (спеціальні дихальні вправи).

Тепер давайте відповістимо на наступне запитання, яке хвилює абсолютно всіх починаючих аматорів йоги. Який спосіб тренувань вибрати — самостійний або в групі?

Особливості занять йогою в групі й самостійно.

У кожного з варіантів занять йогою (самостійно вдома або у фітнес- центрі, під керівництвом інструктора) є свої особливості. Давайте їх розглянемо, а вже кожна людина сам розв’яже, що йому більше підходить.

1. Удома простіше виділити час для виконання асан, і заняття будуть проходити швидше ( тому що не потрібно добиратися до місця групових занять).

2. В ідеалі, займатися йогою треба рано ранком (відразу після пробудження) і ввечері (безпосередньо перед сном) — природно, виконати ці вимоги можна тільки в домашні умовах.

3. Ефективність занять йогою сильно залежить від того, що як займається зосереджує на власному тілі під час асан. У домашніх умовах зробити це набагато простіше, чим, займаючись вгруппе.

4. При самостійних заняттях є й недоліки: необхідна більш ретельна теоретична підготовка, прийде самостійно становити графік тренувань і комплекси асан для щоденних занять.

5. Непідготовленій людині досить важко контролювати положення тіла під час виконання асан, тому частенько буде виникати думка: « А чи правильно я роблю вправу?»

Зваживши всі негативний і позитивний моменти, треба зробити вибір, де займатися йогою — удома або в групі, але при цьому пам’ятаючи, що цей розв’язок неостаточний. Часто люди починають займатися в групах і, освоївши необхідну техніку, переходять до індивідуальних занять. Інші, навпаки, — через якийсь час після початку індивідуальних занять починають розуміти, що їм необхідна допомога фахівця, і в цьому випадку найкраще звернутися до інструктора йоги й позаниматься під нього керівництвом.

Навіть після нетривалих занять йогою кожна людина почуває позитивний ефект, і в багатьох виникає питання: « Чому асаны виявляють такий багатогранний вплив на організм?» Справа в тому, що є кілька векторів впливу вправ йоги на людину.

Вплив вправ йоги на організм

Механічний вплив асан. При виконанні асан відбувається вплив на певні м’язи, зв’язування й суглоби, які у звичайному житті й при заняттях традиційним спортом практично не задіються. І цей вплив не обмежується тільки напругою й розслабленням — відбувається розтягання, стиск і скручування. Тому що більшість асан статично, те м’яза, зв’язування, сухожилля й кістки проробляються дуже глибоко. Такого ефекту не можна добитися за допомогою звичайного фітнесу. Що дуже важливо, вплив асан не закінчується на м’язах, зв’язуваннях і сухожиллях, а поширюється й на внутрішні органі.

Гуморальний вплив асан — це вплив на органі й системи за допомогою рідин організму (кров, лімфа, тканинна рідина). Виконуючи асаны, ми перерозподіляємо рідину в організмі, разом з рідиною розносяться й біологічно активні речовини, виділювані клітками, органами й тканинами в процесі їх життєдіяльності. Завдяки асанам, змінюється внутрішнпорожнинний тиск, що так само благотворно впливає на людину. Ці особливості впливу йоги накладає певний відбиток на правила виконання асан — усі асаны треба робити повільно, без ривків.

Психосоматичний механізм впливу асан. Наші свідомості й психіка сильно впливають на стан фізичного тіла. Що дуже важливо, — цей зв’язок взаємний, тобто, впливаючи певним чином на фізичне тіло, ми впливаємо й на нашу свідомість. Особливо цей зв’язок відпрацьований і використовується в асанах йоги.

Рефлекторний механізм впливу асан. За допомогою нервової системи наш організм зв’язаний у єдине ціле й, виявляючи вплив на шкіру, суглоби й м’яза, ми тим самим благотворно впливаємо на внутрішні органі.

Стресовий механізм впливу асан. «Гарний» і «поганий» стреси відрізняються силою й ступенем впливу на організм. Асаны сприяють появі в організмі контрольованих позитивних мікростресів, що впливає на емоції, пам’ять, сон.

Гормональний механізм впливу асан. Вправи йоги стимулюють діяльність ендокринних залоз, які виділяють гормони й, завдяки цьому, відбувається позитивний вплив на організм у цілому. При регулярному виконанні асан нормалізується гормональне тло людини, що є обов’язковою умовою повноцінного життя.

Переконавшись у користі й необхідності йоги й розв’язавши почати займатися, людей вирішує наступне питання. Які правила треба дотримувати, займаючись йогою?

Основні правила проведення занять по йозі

1. Перед початком виконання асан треба виконати елементарні вправи для розминки: присідання, махи руками й ногами, обертання тулубом і так далі.

2. Перш ніж виконувати асаны, треба звільнити кишечник і сечовий міхур. Якщо за якимись причинами звільнити кишечник не виходить, не варто в цей день виконувати складні асаны.

3. Асаны легше й полезней виконувати після прийняття теплого душу, необхідно також виконати обмивання й після тренування.

4. Асаны полезней виконувати на порожній шлунка. Якщо при цьому відчувається дискомфорт, можна випити небагато молока, сподіваючись, какао або соку. Навіть після легкої їжі до тренування повинне пройти не менш години, після щільного приймання їжі — не менш 4 годинника.

5. Асаны найкраще виконувати 2 рази в день — рано ранком, відразу після пробудження й увечері — безпосередньо перед сном. Треба мати на увазі, що ранком тіло більш скованно, і виконувати асаны треба аккуратней і м’якше.

6. Для занять йогою підійде будь-яке чисте, провітрене місце, бажане без стороннього шуму.

7. Асаны треба робити на рівній підлозі, попередньо пославши килимок.

8. Під час занять не повинне виникати ніякого надмірно напруги: ні в кістяковій мускулатурі, ні в м’язах особи або шиї. Тіло повинне бути максимально розслабленим.

9. У домашніх умовах дуже зручно контролювати виконання асан за допомогою дзеркала (бажане, щоб воно доходило до підлоги).

10. При виконанні всіх асан треба дихати носом і при цьому не затримувати подих ( тобто намагатися підтримувати природній ритм вдихів-видихів).

11. Із усього різноманіття асан треба вибрати 2 — 3, які будуть сприяти розв’язку найбільш животрепетних проблем організму.

12. Після виконання всіх асан треба 5 — 10 хвилин полежати на спині, максимально розслабивши всі м’язи тіла, тобто виконати Шавасану.

13. При правильному виконанні асан після тренування відчувається легкість, бадьорість у тілі й спокій розуму

14. Якщо після тренування відчувається дискомфорт або присутні болючі відчуття, то необхідно уважно вивчити техніку виконання асан або звернутися кспециалисту.

Йога є унікальною системою, що дозволяє контролювати як фізичне тіло, так і свідомість із емоціями, але добитися такого результату можна тільки при регулярних і неквапливих заняттях.

Это тоже интересно!

 • Дихальна гімнастика для схудненняДихальна гімнастика для схуднення
   чи Могли ви догадатися, які рекомендації з ефективного зниження ваги для людей є найбільш важкими для виконання? Це регулярні фізичні вправи. І, незважаючи на їхню неймовірну ефективність, для більшості людей регулярне одержання фізичного навант...
 • Дієта для активізації роботи мозкуДієта для активізації роботи мозку
   Ми звикли до того, що дієта - це боротьба із зайвою вагою. Іноді дієта - це змушений лікувальний захід при захворюванні або після операції. Але виявляється, що певна дієта може стимулювати роботу мозку, що дуже придасться під час сесії, на співбе...
 • Обмеження солодкого й борошняного приводить до депресіїОбмеження солодкого й борошняного приводить до депресії
  Популярна дієта Аткинса й інші дієти, у яких різко обмежуються вуглеводи, можуть приводити до депресії. Як установили американські вчені з Массачусетского технологічного інституту, достатня кількість вуглеводів у раціоні є умовою вироблення в гол...
 • Продукти які приводять до ожирінняПродукти які приводять до ожиріння
  Це ціле випробування. Особливо кривдно, коли в один момент кілограми перестають іти. Але я, певен, Ви в курсі, що навіть після досягнення бажаного ваги в 9 випадках з 10 скинуті кілограми вертаються назад. Це остаточно вбиває людину, після довгог...

Оставить комментарий