Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

Загоряйте залежно від типу вашої шкіри

Загоряйте залежно від типу вашої шкіриУлітку все дівчата прагнуть бути смаглявками й цілими днями пропадають на пляжі або в солярії. Але фахівці зі здоров’я й красі шкіри виступають проти інтенсивної засмаги. Вони спростовують усі доводи й аргументи в захист шоколадного кольору, наприклад, що засмага це красиво, що засмага дає вітамін D організму та інші. Як добре засмагнути, щоб не нашкодити своєму здоров’ю? Перш ніж відповісти на це питання, давайте подивимося, які міфи про засмагу зложилися в представниць прекрасної підлоги.

Смаглявої бути красиво

Видалося б, уже це твердження ніхто не зможе спростувати. Засмаглі дівчата й жінки виглядають стройней, сексуальней, а значить притягательней для чоловіків. Але якщо відштовхуватися від твердження, що краса — це здоров’я, те смаглява шкіра не буде вважатися гарною. Під променями світила в шкірі починає вироблятися темний пігмент. Він захищає тканини й органі, распложенные глибше, поглинаючи значну частину ультрафіолету. У результаті шкіра сушиться, руйнується коллаген і эластин. Інакше кажучи, шкіра стає менш пружною. Відбувається фотостаріння шкіри. Тому що добре засмагнути, якщо смаглявкою бути шкідливо?

Захисна косметика

Заступники пляжу й засмаги можуть заперечити: є ж сонцезахисні креми. От і відповідь, як добре засмагнути: безпечно й ефективно. Дійсно, якщо сонцезахисний крем гарний (SPF від 50 до 20), те перебування на південному сонці не настільки небезпечно. Але ефективність препарату буде залежати від використання. Наносячи крем на тіло, потрібно в точності додержуватися інструкцій на впакуванні. Періодично шар потрібно обновляти. Навіть при використанні захисних засобів не рекомендується перебувати на сонце більш 3-5 годинника.

Пляж і вітамін D

Те, що вітамін D необхідний для організму людини, відомо кожному: він сприяє засвоєнню кальцію в організмі й фтору. І цей витаминчик можна одержати в основному із сонячними променями. Але сонячні ванні — не ліки. Доросліше, зв’язок між засвоєнням кальцію й засмагою стає не такий тісною. Інакше б остеопороз лікували сонячними ваннами. Щоб одержати цей вітамін, не потрібно загоряти посилено: досить прогулятися по парку протягом 15 хвилин. Нестача вітаміну D при збалансованому харчуванні не загрожує, особливо, якщо додати в раціон риб’ячий жир.

Без шкоди для шкіри

Як добре засмагнути, щоб не нашкодити шкірі? Як уже було помічене, більшість лікарів проти засмаги як такого. Але це не виходить, що влітку потрібно замкнутися вдома або в підвалі подалі від сонця й пляжу. Головне в правильній засмазі — час проведення на сонце. Не потрібно паритися й жаритися на пляжі кілька годин. 1-2 години через день досить, щоб одержати потрібну дозу ультрафіолету, під впливом якого буде синтезуватися вітамін D. Тоді шкіра не постраждає, а імунітет зміцниться.

Може, у солярій

Раз сонечко не так корисне, як видалося, може, варто піти в солярій? Регулярні сеанси в солярії ще більш небезпечні, чому 3 місяця літа на сонце. Шкіра під інтенсивним впливом ультрафіолету старіше, причому дуже швидко. Раз у три тижні по п’ять хвилин — цього часу досить, щоб додати шкірі золотавий відтінок і не заподіяти шкода здоров’ю. Так шкіра встигає відновитися. Не забуваємо пользовать захисними кремами й засобами підлога догляду за засмаглою шкірою. Побічні ефекти при регулярному відвідуванні солярію видні, починаючи з 27-30 літ.

Типи шкіри

Як підготувати шкіру до прийняття сонячних ванн перед відпусткою? Для кожного фототипу, який визначається по здатності шкіри виробляти захисний пігмент, існують свої ради. Типи шкіри:

1. Кельтський — блондинки із блакитними очима або рудоволосі дівчата із зеленими очима. Особливості шкіри: ластовиння, рожево-білий відтінок. Такий тип шкіри загоряє повільно, але швидко обгоряє.

2. Європейський — брюнети або русяві зі світлою шкірою й світлими очима. Ризик опіку також високий. Дівчини такого типу не можуть добитися шоколадного відтінку. Цьому типу (також як і першому) взагалі знаходження на пляжі протипоказане.

3. Середньоєвропейський — темні шатени й брюнети зі смаглявою шкірою й темними очима. Така шкіра добре виробляє захисний пігмент. Відтінок проявляється швидко, можна одержати насичений результат.

4. Середземноморський — брюнети із чорними очима й смаглявою шкірою. Під променями сонця шкіра стає бронзовою й прекрасно захищається від опіків.

5. Індонезійський і африканський. Власники цього типу шкіри найбільш пристосовані до засмаги, тому що проживають або породжені в пекучі тропічні широтах.

Правила засмаги по типу шкіри

Власницям першого й другого типу шкіри, які їдуть відпочивати на море на тиждень, рекомендується сходити попередньо в солярій ( 2-3 рази з інтервалом 1-4 дня по 5 хвилин). Доглянута шкіра, зволожена салонними процедурами, постраждає менше. Але ті, хто зневажав відходом і не скористався сонцезахисними кремами, може очікувати появи сухості, пігментних плям і ознак зів’янення після відпочинку на курорті. Загальні рекомендації:

1. не варто намагатися засмагнути за пару днів, женучись за шоколадним відтінком;

2. обов’язково потрібно користуватися сонцезахисними засобами;

3. не використовувати підсилювачі засмаги;

4. не відвідувати солярій частіше, чим 1 раз вмесяц.

5. при пересушуванні шкіри, спочатку реабілітувати, а потім загоряти

Это тоже интересно!

 • Безсоння – не проблема. Розвіяний міф про необхідність спати 8 годинБезсоння – не проблема. Розвіяний міф про необхідність спати 8 годин
  Пробудження після декількох годин сну говорить не про те, що у вас безсоння, а про те, що саме у вас - нормальний сон. Якщо людей зненацька прокидається посередині ночі, то всупереч поширеній думці, у цьому немає нічого страшного. «Повноцінний» во...
 • Як позбутися молочарки назавжди: нова схема лікуванняЯк позбутися молочарки назавжди: нова схема лікування
  Сьогодні лікарі здатні запропонувати нову програму лікування молочарки. У чому причина пошуку нових підходів лікування? Які позитивні сторони нової схеми? Ситуація така, що звичайні ліки на сьогоднішній день не допомагають у питанні, як позбутися мол...
 • Як я відмовилася від алкоголю: особистий досвідЯк я відмовилася від алкоголю: особистий досвід
  У попередньому стовпчику я розповіла про те, як відмова від сигарет став моїм найлегшим досягненням у житті. Для цього «подвигу» нічого не довелося робити - потрібно було тільки перестати. Натхненна легкою перемогою над однією шкідливою звичкою, я...
 • Хвороби, які нас підстерігають у літню жаруХвороби, які нас підстерігають у літню жару
  Збираючи валізи у відпустку, мало хто з нас готовий подумати про те, що в теплі, сонці й комфорті нас можуть наздогнати які-те-те неприємності. Ми настроєно одержувати шоколадну засмагу, зміцнювати імунітет фруктами й розслаблюватися на масажі. Проте...

Оставить комментарий