Жіночий журнал / Рубрика Здоров'я / Огляд жіночих журналів / Пост "Вітамінні добавки: користь під сумнівом"

Вітамінні добавки: користь під сумнівом

16 Май 2013 | Автор: admin | Комментарии отключены

Вітамінні добавки: користь під сумнівом Апріорі ми певен у тому, що щоденне споживання може поліпшити наше здоров’я або продовжити життя. Не поспішаєте витрачати гроші на мультивитамины, ви зможете знайти їм краще застосування. Недавнє дослідження знову ставить під питання доброчинна дія деяких з добавок.

Нове дослідження, опубліковане в «Архівах внутрішніх хвороб» минулого тижня, припускає, що деякі вітаміни й добавки, навпаки, здатні скоротити тривалість життя.

Проаналізувавши дані анкетного опитування 40 000 жінок за минулі 22 року, дослідники виявили кілька добавок із сумнівною користю, які фактично наближали момент смерті. От ці сім вітамінних і мінеральних добавок:

 • вітамін B6,
 • фолиевая кислота,
 • залізо,
 • магній,
 • цинк,
 • мідь,
 • полівітаміни

Як повідомляє Rodale.com, деякі із препаратів лише небагато збільшували ризик смерті (мультивитамины — на 2,2 %), інші ж добавки були більш токсичними (мідь збільшувала ризик смерті на 18 %). Подібні дані були отримані й у дослідженнях чоловіків. У зв’язку із цим Яако Мурсу, доктор з університету Східної Фінляндії й університету Миннесоты, рекомендує втриматися від уживання вітамінних добавок, якщо людей не випробовує дефіциту у свіжі продуктах.

У чому ж справа? Невже вітаміни шкідливі для організму? Звичайно ж, ні, уся справа в деяких нюансах. От кілька моментів, знання яких дозволить вам уникнути непотрібних витрат і дійсно одержати користь для здоров’я.

 • «Усяка речовина є й отрута, і ліки одночасні, і справа лише в кількості», — говорив Парацельс. Деякі добавки містять кінські дози вітамінів, у той час як для нормального функціонування організму досить більш скромних доз. Гіпервітаміноз легше викликати зловживанням жиророзчинних вітамінів: А, Е, D, К.
 • Другий момент. Краще зробити вибір на користь свіжих продуктів, чому добавок. Перші були дбайливо приготовлені для нас природою, другі — синтезовані промисловістю. Натуральні продукти містять більш ніж достатню кількість вітамінів і інших корисних компонентів (наприклад, клітковину). Живильні речовини втримуються в натуральних продуктах, вони набагато краще таблеток або капсул.

Крім того, натуральні продукти звичайно містять вітаміни й мінерали в різних формах і комбінаціях. Природі видніше, як скомпонувати різні похідні. Наприклад, каротин^-каротин-бета-каротин у таблетках навмисно був розлучений зі своїм «братом» (альфа-каротином). Однак пізніше виявилося, що каротин^-каротин-альфа-каротин на порядок ефективніше. До того ж каротины взагалі не бажане вживати изолированно.

 • По-третє, не у всіх вітамінах ми дійсно відчуваємо потребу. Приміром, багато полівітамінів містять 400 мкг фолиевой кислоти. Однак велика кількість фолиевой кислоти перебуває в продуктах харчування, що приводить до передозування. А передозування фолиевой кислоти збільшує ризик деяких видів раку.
 • По-четверте, у різні періоди життя організму потрібно різні вітаміни й мінерали. Тому що процеси метаболізму протікають із різною інтенсивністю в дітей і старих, вагітних жінок і здоровіших чоловіків, тому й потреби теж різняться. У дитинстві пріоритетним є підтримка росту й розвитку, потім — зміцнення організму й профілактика, а в старості — збереження здоров’я.
 • Якщо ви все-таки не мислите своє життя без добавок, то вибирайте найбільш якісні. Відомі виробники вітамінних комплексів, як правило, пропонують перевірений продукт належної якості.

Автор: Кирило БЕЛАН

Это тоже интересно!

Комментариев нет.
 Рейтинг@Mail.ru