З кальцієм людині не страшні багато захворювань

З кальцієм людині не страшні багато захворювань Кальцій — основний будівельний матеріал для костей, зубів, нігтів, він також необхідний м’язам, бере участь у процесах кровотворення, обміну речовин, сприяє зменшенню проникності посудин, перешкоджаючи проникненню мікроорганізмів у кров, таким чином, підвищуючи опірність організму інфекціям і токсинам.

Кальцій благотворно впливає на нервову систему, виявляє протизапальна дія, є гарним регулятором при кліматичних, температурних змінах. От чому, якщо людей уживає в їжу достатня кількість продуктів, багатих кальцієм, йому не страшні ні інфекції, ні різка зміна погоди.

Кальцій завжди вступає в «союз» з фосфором. Близько 99% усього кальцію й 70-77% фосфору в нашому організмі входять до складу кістяка. В організмі людини втримується від 1 до 2,2 кг кальцію й близько 650 г фосфору. Ці елементи — нерозлучні друзі: солі фосфору й кальцію не можуть засвоюватися друг без друга. Необхідно постійно підтримувати співвідношення цих двох мінеральних речовин, відповідає ж за їхню рівновагу в крові вітамін D. Якщо співвідношення цих двох мікроелементів порушується, організм, щоб вижити, буде змушено брати кальцій з «кісткового запасу» — зубів, нігтів, великих суглобів або будувати кості з «замінника». Наприклад, молекулярні структури в стронцію й кальцію дуже схожі. Коли в організм тривалий час не надходить органічний кальцій (недолік його для життя подібний смерті), те кальцій заміщається в організмі стронцієм. Але молекулярні ґрати стронцію більше молекулярних ґрат кальцію. Тому з’являються зміни в костях — «нарости», «шишки» і т.д. Часто говорять про обызвествлении кровоносних посудин як про свідчення надлишку кальцію. Але в дійсності всі саме навпаки! Через недолік «натурального» кальцію в організмі може відбуватися обызвествление посудин, кості стають тендітними, ламкими, мучать болі, схожі на тих, що бувають у нас при відкладанні неорганічних солей.

Зуби й кальцій

«Недолік мінералів органічного походження — от головна причина жахливого стану наших зубів», — говорять стоматологи. Основна «провина» за неправильне харчування падає на варену їжу й ті продукти, якими постачає нас промисловість: высокоочищенные борошно, цукор, рис, жири, тобто все, що позбавлене мікроелементів.

У випадку недоліку кальцію корисно ухвалювати таблетки «келп», що заповнюють недолік мінералів. Келп — це планктони, водорості й інша «дрібна рослинність із садів Нептуна». Їх добувають із моря, очищають, висушують і спресовують у таблетки, які містять майже всі мінерали, включаючи мікроелементи й більшість вітамінів. Вони продаються вже в багатьох аптеках. Можна також використовувати морську сіль, городин, фрукти, насіння, зелень, пити чисту тверду воду, багату вапняками, із природних джерел або час від часу заміняти її мінеральною водою.

Як розподіляються запаси кальцію в організмі?

99% кальцію витрачається на створення костей і зубів. А що відбувається з, що залишилися 1%? Ця частина кальцію постійно обертається в крові й в інших рідинах нашого організму, будучи величиною постійної. Іншими словами, якщо ми не поставляємо організму достатньої кількості кальцію із продуктами харчування, він починає «красти» його із власного кістяка. Найчастіше від цієї «крадіжки» страждають щелепи, а значно пізніше недолік кальцію позначається на зубах, хребті, костях кінцівок. Наступає момент, коли зуби розхитуються, у яснах з’являється місце для мікробів — так починаються хвороби зубів і їх випадання.
Хвороби, які викликаються недоліком кальцію.

Неуважний склероз

Вітамін D, кальцій і фосфор мають, виявляється, безпосередне відношення до лікування неуважного склерозу. Англійський учений Пауль Гольдберг звернув увагу на те, що неуважним склерозом не хворіють жителі тропіків, цілий рік «, що купаються» у сонячних ультрафіолетових променях, які сприяють синтезу в шкірі людини вітаміну D (кальциферол). Однак доктор Гольдберг рекомендує пам’ятати, що для попередження неуважного склерозу й боротьби з ним, крім вітаміну D, необхідні кальцій, фосфор, магній. І важливо, щоб усі ці інгредієнти організм одержував спочатку з молоком матері, а потім і в підлітковому віці, у період бурхливого росту й дозрівання, коли організм дитину відчуває великий недолік вітаміну D, що позначається на розвитку залоз внутрішньої секреції, нервової системи, усього організму. Якщо в цьому віці не подбати про правильне харчування, багатий вітаміном D, фосфором, кальцієм, магнієм, то нервові тканини в наступні роки будуть ослаблені, що може викликати згодом симптоми неуважного склерозу. Ця хвороба частіше виникає в молодих людей.

Остеопороз

Уважається, що кістки старіють разом з усім організмом. Але не можна не помітити, що при цьому в одних людей похилого віку вони здоровіші, сильні, молоді, а в інших — тендітні. І часто це зовсім не пов’язане з віком. Остеопороз, — одне з найпоширеніших захворювань костей, особливо, у жінок у літньому віці.

Остеопороз — це старість костей. Зараз він зустрічається в 25% жінок у постклимакстерическом періоді. Це й буває причиною скривлення хребта, втрати ваги, болів. У жінок ці симптоми зустрічаються в 4 рази чаші, чому в чоловіків.

Втрата кальцію костями — процес непомітний, поступовий, повільний, а тому підступний. Вступ кальцію із продуктами харчування не заповнює його втрат.

Як визначити початок вимивання кальцію з костей? Самим помітним симптомом є болі в костях або їх ламкість (крихкість) без усякого приводу.

Для людей літнього віку мінімальна норма споживання кальцію — 1000 мг у день, а краще — від 600 до 1500 мг на додаток до того, що в середньому людей одержує з харчуванням. І, чому старше ми стаємо, тем менше здатність нашого організму засвоювати кальцій.

Найкраще було б давати організму кальцій у вигляді кісткового борошна, але можна у вигляді таблеток глюконата кальцію, молочнокислого кальцію й др.

Варти чистоти

Кальцій, магній і вітаміни — порятунок при забрудненому повітрі. Лікар, що практикує в сільці Нетстал, у Швейцарії, де повітря чисте, як кришталь, яскраво сіяє сонце, зеленіють альпійські луги, затурбувався: у нього ставало усе більше пацієнтів, які чітко ділилися на дві групи: ті, хто жили поблизу шосе, і ті, чиї будинки стояли далеко від дороги. Виявилося, що з 75 людей, що вмерли від раку протягом 12 років, майже все жили близько дороги. Живучі поруч із шосе постійно нездужали. Їх мучили головні болі, мігрені, вони страждали безсонням і утомою, а також шлунково-кишковими захворюваннями. Вони в 4 рази більше ухвалювали різних ліків.

Виявилося, що більшість хворобливих симптомів була викликана забрудненням повітря й зараженням місцевості оловом, бензпиреном і іншими шкідливими речовинами, виділюваними проїжджаючими автомобілями.

Доктор почав лікувати своїх хворих правильним добором продуктів харчування, багатих кальцієм, вітамінами С и групи В. Він рекомендував додавати до їжі кальцій у вигляді кісткового борошна або доломітових таблеток, що містять кальцій і магній. Дуже скоро в пацієнтів зникли головні болі, постійна утома й слабість, безсоння, проблеми зі шлунком і інші нездужання. Що ж відбулося? Справа в тому, що кальцій з магнієм допомогли усунути з організму отрутне олово, а вітаміни не тільки сприяли цьому, але й зміцнили організм.

Тверда вода

Коли людина вмирає від хвороби серця ніхто ніколи не говорить, що він пив мало твердої води. Тим часом, по статистиці, у місцевостях з так званою твердою водою від хвороб серця вмирають набагато рідше, чим у місцевостях з м’якої. Тому давайте запам’ятаємо:

1 Для прання більше придатна м’яка вода, а для життя — тверда. До речі, тверда вода набагато смачніше м’якої. Відомо, що коли п’єш тверду воду, майже безкарно можна вживати жирну пищу.

2Тверда вода містить більше кальцію, магнію, а також літій, цинк, кобальт і інші мікроелементи, а в м’якій — більша концентрація натрію, про небезпеку якого ми вже говорили.

3Дистильована вода викликає порушення водно-сольового обміну й функцій травного тракту.

Чому це пояснити? Виявляється, кальцій і магній, що перебувають у твердій воді, з’єднуються в кишечнику з насиченими жирами, у результаті чого виходить не що інше, як мило. Мило це не засвоюється організмом, воно лише виділяється. Завдяки цьому людей, яка п’є тверду воду, позбувається від непотрібних і некорисних йому жирів, а в організмі не утворюються надлишки холестерола..

Що ж робити тим, хто живе в місцевості з м’якою водою? Треба щодня вживати 750 мг магнію й 100 мг кальцію. Це й буде рівноцінно 2 л твердої води. При цьому вчені не радять пити газовані напої, у яких є фосфор, оскільки він зв’язує кальцій, позбавляючи кишечник можливості «виробити мило».

Підраховане, що, якби всі люди, що п’ють м’яку воду, заповнювали недолік магнію й кальцію, то протягом 10 років на кожні 100 000 жителів було на 100 випадків смерті від інфаркту менше.

Їжте такі продукти, з яких кальцій засвоїться легше

Найкраще, як ми вже сказали, кальцій засвоюється з молока, сиру і йогурту, і ці продукти є найкращими його джерелами. Легко всмоктується кальцій, який утримується в таких овочах, як броколі, листова капуста, гірчична зелень, ріпа. Рибні продукти також містять легкоусвояемый кальцій.

У деяких інших продуктах є кальцій, але він погано всмоктується. Причина в тому, що в них утримуються кальцийсвязывающие субстанції, називані оксалатами (їх багато в багатьох зелених овочах) і фитатами (у неочищених зернових продуктах). Із цих двох субстанций здатність порушувати усмоктування кальцію більш виражена в оксалатів.

Як ви могли помітити, у нашому списку продуктів немає шпинату. Хоча шпинат містить кальцій, він також містить оксалати ( як буряк і ревінь), які зв’язуються з кальцієм і блокують його усмоктування. Звичайно, ці продукти, крім речовин, що блокують усмоктування кальцію, містять і корисні речовини, і тому не повинні виключатися зі списку споживаних продуктів. Однак кальцій, що втримується в цих продуктах, не повинен ураховуватися при підрахунку його споживання за день.

Звернете також увагу на продукти, приймання яких підсилює виведення кальцію із сечею — це відбувається при споживанні надлишкової кількості солі, кофеїну й білка.

Продукти харчування Зміст кальцію, мг ( кіл-у продукту)

сир швейцарський 493 (50 г)
молоко цільне 2% жирності 315 (250 мол)
вершки 301 (250 мол)
сир твердий 353 (50 г)
йогурт звичайний 292 (175 мол)
мигдаль 400 (1 чашка)
кунжут 200 (1 чашка)
боби, квасоля 180 (1 чашка)
апельсини 52 (1 шт)
банани 10 (1 шт)

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru