Пророщенные зерна – джерело біологічно активних речовин

Пророщенные зерна сьогодні використовуються як додаткове джерело вітамінів і інших біологічно активних речовин. Дослідження довели, що вони дійсно містять багато корисних речовин, що сприяють оздоровленню організму. Особливо полезны пророщенные зерна ослабленим хворим.

Що корисного втримується в пророщенных зернах.

Для того щоб активізувати процеси росту зародка зерна, потрібно багато біологічно активних речовин і вони починають вироблятися в міру пророщення зерен. У зародках зерна можна виявити практично всі вітаміни групи В, вітаміни А и Е, небагато аскорбінової кислоти й багато інших біологічно активних речовин. Усіх цих речовин у пророслих зернах набагато більше, чим впереработанных.

Пророщенные зерна майже не містять ферментів, що перешкоджають усмоктуванню мінеральних речовин, особливо тих, які беруть участь у процесах росту (кальцію, магнію, цинку й інших). Усе це активізує обмін речовин на клітинному рівні, сприяє зміцненню захисних сил організму.

Вплив пророслого зерна на організм людини.

Проросле зерно є біостимулятором і сприяє активізації багатьох процесів в організмі людини:

 • стимулює імунітет, тому особливо рекомендується дітям, що довгостроково й часто хворіють, і дорослим, організм яких ослаблений хронічними захворюваннями;
 • відновлює нормальний обмін речовин, що також дуже важливо при будь-яких хронічних захворюваннях, у тому числі запальних і алергійних процесах;
 • стимуляція обміну речовин сприяє нормалізації ваги;
 • позитивно впливає на діяльність центральної нервової системи, знімає підвищену дратівливість і утома, підвищує працездатність, зменшує явища імпотенції, поліпшує сон;
 • поліпшує процес травлення, сприяє загоєнню виразкових процесів у шлунково-кишковому тракті;
 • поліпшує стан шкіри і її придатків — волось і нігтів, сприяє зміцненню емалі зубів;
 • виявляє дія, що омолоджує, активізує внутрішні ресурси організму, у результаті чого відбувається відновлення його функцій, у тому числі підвищення змісту гемоглобіну в крові й активізація всіх ланок імунітету;
 • відновлення імунітету попереджає інфекційно-запальні й алергійні процеси, а також ріст пухлин;
 • позитивно впливає на серцево-судинну систему, тому що виводить із організму холестерин і містить багато магнію й калію — це сприяє нормалізації артеріального тиску й зниженню числа приступів стенокардії.

Які зерна можна пророщувати і як це робити.

Для пророщення можна використовувати зернові культури (пшеницю, жито, ячмінь), бобові (квасоля, горох, сочевицю), насіннячок (соняшникові, гарбузові) і арахіс.

Пророщувати зерна можна будинку. Але їх не заготовлюють взапас, а використовую відразу ж після того, як проростуть. Для пророщення зерно краще купити в аптеці — так можна бути впевненим у тому, що воно нічим не оброблене.

Береться три-п’ять їдалень ложки зерен (порція на добу). Зерна промиваються під проточною водою, містяться в спеціальний посуд (скляну або емальовану) і розподіляються тонким шаром по її дну. На дно можна підстелити марлю, зверху також слід накрити зерна марль. Після цього зерна заливають теплою водою так, щоб вона їх повністю покривала, і ставлять у тепле затемнене місце на добу — двоє. У міру висихання марлі її змочують. Як тільки зерна проростуть на 1-3 мм, вони вважаються придатними до застосування. Зберігати пророслі зерна можна в холодильнику, але не більш двох доби.

Які блюда можна приготувати із пророслого зерна.

Найчастіше проросле зерно просте провертають на м’ясорубці й додають у різні продукти — у салати, каші, перші й другі блюда. Особливо полезны такі добавки на сніданок, тому що здатні дати енергію на всю першу половину дня.

Деякі зерна (сої, гороху) потрібно попередньо термічно обробляти, тому що вони містять шкідливі речовини. Тому такі зерна рекомендується відварити протягом трьох-п’яти хвилин і тільки потім використовувати.

Із пророслого зерна можна приготувати:

 • салат фруктовий із сиром і біодобавками: банан і ківі порізати дрібними кубиками, додати п’ять їдалень ложок натертого на тертці сиру, додати по дві їдалень ложки перемелених на м’ясорубці зерен пшениці й насіннячок соняшника, заправити все медом і лимонним соком;
 • салат із сухофруктів і горіхів з біодобавками: 2/3 склянки сухофруктів змішати зі чвертю склянки здрібнених волоських горіхів, додати три-п’ять їдалень ложок будь-яких перемелених пророслих зерен;
 • Можна зробити й простіше: перемолоти пророслі зерна в кавомолці й додавати отримане борошно в будь-які блюда — це дуже корисно.

Галина Романенко

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru