Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

Про що може розповісти пляшечка із соусом?

 Про що може розповісти пляшечка із соусом?Прекрасна пора — літо! Улітку цвіте лаванда, плескаються теплі хвилі… Улітку так і хочеться зірватися з насидженого місця й відправитися якщо не в подорож, те хоча б на дачу — хрумкать салати з овочів, що прямо сгрядки.

Якщо вибирати між подорожжю й салатом, я б, звичайно, вибрала перше. Втім, можна й сполучити. Давайте настругаємо мисочку овочів, а для заправлення поберемо соус із яким-небудь романтичным назвою. Хм… який же побрати? Ага, от цей — «Тисяча островів»! Ви ніколи не замислювалися, що це за острови такі й де вони перебувають? Запрошую в подорож!

Острови ці розташовані на ріці Святого Лаврентія на границі США й Канади, так що потрапити туди можна як зі штату Нью-Йорк, так і з канадської провінції Онтаріо. Самий захоплюючий вид відкривається з оглядової вежі, яка перебуває на канадській стороні, тому переїжджаємо з’єднуючий дві країни Міжнародний міст ( його відкрили в 1938 році), пост митного контролю (у США й Канади безвізовий режим), піднімаємося на ліфті на оглядовий майданчик вежі, і — от вони, голубчики, там унизу, розкидані по всій широчіні ріки й простягнуться аж до обрію (у гарну погоду околиці проглядаються на відстань до 65 км).

Насправді островів навіть не тисяча, а більш півтори тисяч! Точна цифра коливається залежно від того, скільки ділянок суши розміром не менш 0,1 кв.м виступає над водою. Самі крихітні острівці облюбували для своїх гнізд птаха, а острова покрупнее (площа найбільшого 2200 кв.км) — люди. Наприкінці ХIХ століття вони стали будувати там літні будиночки й цілі резиденції.

Ні, в ідеалі, звичайно, краще махнути в теплі краї на острів в океані. Але й усамітнитися на власному острівці в помірному кліматі й зовсім поруч із благами цивілізації, погодитеся, теж дуже й дуже непогано. Тому ті, у кого є фінансові можливості, із задоволенням купують будинку в цьому курортному районі, а ті, у кого можливості поскромнее, приїжджають у відпустку або на вихідні. Купаються, катаються на водних лижах, скутерах, катерах, ловлять рибу або просто відпочивають душею. обстановка, що панує тут, благоденства й цілковитого расслабона дуже тому сприяє.

Цікаві ходять по музеях, їздять на екскурсії. З, що сподобалися мені — музей стародавніх кораблів, форт у г. Кінгстон і замок Больдта (Boldt Castle). Оскільки замок розташований на одному з островів, по яких ми з вами отут подорожуємо, то повідаю коротенько його історію — це розповідь про американську мрію, романтичну любов і прозі життя.

Джордж Больдт народився в бідній родині німецьких емігрантів. Починав він мийником посуду в ресторані. Потім дослужився до менеджера престижного клубу. Люди заздрі, звичайно, не преминуть помітити, що клуб цей належав, між іншим, його тестеві. Так, це так. Але, перш ніж судити, давайте дочитаємо історію до кінця.

Отже мийник, що був, посуду, втіливши в життя американську мрію, розбагатів, став готельним магнатом. В 1895 році сімейство Больдтов купило острів на ріці Святого Лаврентія. Називався він Hart (Харт), що в англійській мові співзвучно слову «серце» — heart, тому хазяї розв’язали перешикувати острів, додавши йому форму серця, і перейменувати в Heart Island («Острів серця»). На острові побудували літній будинок — найбільший і гарний у техместах.

А потім (увага тим, хто сумнівався в щирості почуттів Джорджа до дружини!) Больдт вирішує знести літній будинок і побудувати на його місці замок як свідчення його любові до своєї Луїзи. По глибині почуттів і розмах проекту — 127 кімнат, 365 вікон ( по кількості днів у році), ліфт, плавальний басейн, своя електростанція. Замок був майже добудований, і вже кілька років підряд родина проводила в ньому літні місяці. Але отут втрутилася сувора проза життя — в 1905 році Луїза, якої було ледве за 40, раптово вмирає від туберкульозу. Після смерті дружини Джордж Больдт втратив усякий інтерес до замка й закинув будівництво, у яке на той момент було вкладено близько 5 млн. доларів.

Більш 70 років замок Больдта й інші унікальні будівлі на острові Харт перебували в запустінні. В 1977 році замок, ґрунтовно запущений і розграбований, викупила держава, і почалися відбудовні роботи. Зараз відреставровано кілька поверхів. Замок відкритий для відвідувань і заходів (острів популярний як місце проведення церемоній одруження).

От така сумна, але романтична історія пов’язана з одним із цих дивних островів.

А при чому ж отут соус? Ах, так — ми ж заправляли салат! Кулінарія, зізнатися, — не моя улюблена стихія, так що за соусом відправляйтеся-ка краще в магазин, благо асортименти там теперича не той, що давеча. Що? Домашній рецепт вам подавай? Тоді тупотіть на кухню, діставайте майонез, кетчуп, перці всілякі (солодкий болгарський, червоний мелений, чилі), пікулі, оливки, ріпчастий лук, зварите вкрутую пари яєць. Знайдіть в Інтернеті рецепт і — уперед. А я, поки ви будете готовити, краще розважу вас історією створення соусу.

…На зорі ХХ століття в тих самих курортних місцях на ріці Св. Лаврентія в сільці Клэйтон жив знавець рибальських тонкощів. Заробляв він тим, що інструктував, що приїжджали порибалити й кормил їх обідами. Особливим успіхом у гостей користувався соус, який придумала його дружина Софія Лалонд (Sophia Lalonde).

Дружина рибалки, зважаючи на все, була безкорисливою й відкритою душею — вона з радістю поділилася своїм фірмовим рецептом і з, що гостювала на островах акторкою з Нью-Йорка Мэй Ирвин, яка дала соусу назва «Тисяча островів», і із власницею самого популярного в Клэйтоне готелю «Геральд» пані Еллою Бертран, яка приготувала соус для постояльців свого готелю й включила його в меню за назвою, придуманою Мэй Ирвин.

Пізніше п. Ирвин поділилася рецептом із уже відомим вам Джорджем Больдтом, який велів негайно включити соус «Тисяча островів» у меню своїх готелів « Вальдорф-Астория» у Нью-Йорку й «Бэлвью Стрэтфорд» у Філадельфії, а звідти рецепт розійшовся вже по усьому світу…

До речі, як там ваш соус? Готовий? Давайте ж скоріше дегустувати — мандрівники проголодались!

Это тоже интересно!

 • Весняна пробудження: магічні аромати від весняної депресіїВесняна пробудження: магічні аромати від весняної депресії
  Навесні пробуджується й прагне жити природа, дерева, квіти, трава й усе живе. А люди? Вони самі складні істоти, і навесні в них найчастіше починається - весняна депресія, і психологи вважають, що вона гірше піддається лікуванню, чому звичайна внесезо...
 • Принципи харчування японок: скромно, естетично, диетичноПринципи харчування японок: скромно, естетично, диетично
  У дамському сегменті російськомовного інтернету ходить легенда про дієту японських гейш. Приводяться й особливі рецепти раціону для схуднення, заснованого на поверхневих західних виставах про східну кухню. Спробуємо перелічити основні принципи харчув...
 • Ринок або магазин: що вибратиРинок або магазин: що вибрати
  Навіщо відмовлятися від супермаркетів з тихою музикою, цінниками, шоколадками на касі й однаковими рядами овочів і фруктів, таких же однакових на смак? Є десять причин, від натхнення до економії. На ринку є всі Анчоусы й артишоки, морські водор...
 • Зводимо до мінімуму розтяжки під час вагітностіЗводимо до мінімуму розтяжки під час вагітності
  Дуже багато жінок, у період очікування дитину, ставлять запитання про те, як уникнути розтяжок під час вагітності. І це не випадково, адже із цією проблемою зустрічається більш половини всіх майбутніх мамів. Що ж робити? Невже просто упокоритися з ти...

Оставить комментарий