Жіночий журнал / Рубрика Здоров'я / Огляд жіночих журналів / Пост "Настойка півонії: заспокоїть і відрегулює сон"

Настойка півонії: заспокоїть і відрегулює сон

27 Янв 2013 | Автор: admin | Комментарии отключены

Настойка півонії: заспокоїть і відрегулює сон Однієї з основних проблем сьогоднішнього дня є нервові розлади й особливо, порушення сну. У зв’язку із цим, снотворні ліки й транквілізатори одержали широке поширення в сучасному світі, тоді як існують набагато більш безпечні й досить ефективні рослинні засоби, які допомагають упоратися з багатьма проблемами.

Як діє настойка півонії

Настойка півонії, що ухиляється (марьиного кореня) — ставиться до групи седативних (заспокійливих) засобів рослинного походження. Півонія, що ухиляється є багаторічною трав’янистою рослиною, з великим розгалуженим коренем, надземна частина якого має висоту до метра. Півонія, що ухиляється занесений у Червону книгу як зникаючий вид рослин. Росте марьин корінь в основному в Сибіру, для готування настойки використовується корінь і наземна його частина.

Ця рослина була відома ще прадавнім, його назва в перекладі із грецького означає «цілющий». Спиртова настойка півонії — це ясно-коричнева прозора рідина з особливим заходом. Вона прекрасно заспокоює, знімає нервова напруга, підвищує працездатність і адаптацію в будь-якому колективі. При нав’язливих станах, підвищеній тривожності й страхах настойка півонії також допоможе заспокоїтися й знизить загальне тло напруженості. Під впливом настойки півонії в організмі виробляється підвищена кількість эндорфинов — речовин, здатних значно поліпшити настрій і навіть викликати стан щастя.

Крім заспокійливої й легкої снотворної дії цей препарат здатний відновлювати обмінні процеси ворганизме.

При яких захворюваннях призначається

Усім відомо, що від стану центральної нервової системи залежить стан усіх внутрішніх органів і систем, а також загальний стан організму в цілому. Тому настойка півонії виявляє позитивний вплив при багатьох захворюваннях.

Насамперед, її призначають при функціональних розладах нервової системи (неврозах), легкому безсонню. Допоможе цей препарат також відрегулювати стан вегетативної нервової системи (ВНС), яка іннервує стінки кровоносних посудин і внутрішні органі. При порушеннях ВНС з’являються різкі перегони артеріального тиску, тахікардія, припливи крові до особи і так далі. Саме вегето-судинні розлади лежать в основі таких станів, як клімакс і предменструальный синдром. Настойка півонії прекрасно справляється із цими станами, які носять назви вегето-судинних дистоній.

Загальний заспокійливий вплив на центральну нервову систему приводить до зниження судорожної готовності, знімає спазм гладкої мускулатури внутрішніх органів і кровоносних посудин, а виходить, сприяє зниженню артеріального тиску, нормалізації роботи серцево-судинної системи й внутрішніх органів.

Особливо показане приймання настойки півонії при захворюваннях шлунково-кишкового тракту й желчевыводящих шляхів — у складі комплексного лікування це приводить до швидкого зняття хворій і інших неприємних відчуттів. Настойку півонії призначають при гастритах, дуоденітах, колітах, холециститах і холангитах.

Призначають настойку півонії також при судорогах — загальний заспокійливий вплив на ЦНС сприяє зниженню судорожної готовності. Позитивно впливає настойка півонії на хворих з органічними захворюваннями головного мозку, що розвилися після травм і різних захворювань. Вона знімає в таких хворих дратівливість і агресивність і дозволяє адаптуватися вколлективе.

Настойку півонії ухвалюють при різних шкірних захворюваннях: комбінація заспокійливого й поліпшуючого обмін речовин дії позитивно впливає на плин цих хвороб. Особливо допомагає настойка півонії при шкірних захворюваннях, що супроводжуються сверблячкою, здатним приводити до безсоння, ще більш посилюючої всі шкірні прояву.

Настойка півонії має також і деяку протиракову дію, тому може застосовуватися в складі комплексного лікування онкологічних захворювань.

Протипоказання для застосування

Настойка півонії протипоказана при захворюваннях шлунка з підвищеною кислотністю шлункового соку, тому що вона сприяє підвищенню кислотності. Не застосовують настойку півонії також при важких захворюваннях печінки, тому що до її складу входить спирт, що негативно впливає на клітки печінки. Не варто застосовувати настойку півонії й при гострому панкреатиті, також через наявність у її складі спирту. Настойку півонії не можна застосовувати хворим із хронічним алкоголізмом, тому що спиртова настойка може викликати рецидив захворювання. Протипоказана настойка півонії при низькому артеріальному тиску, вагітності й годівлі дитину грудьми.

Побічні ефекти при прийманні настойки півонії зустрічаються рідко й проявляються у вигляді млявості, сонливості, нудоти, блювоти й почуття дискомфорту вживоте.

Як правильно ухвалювати

Настойку півонії ухвалюють по 15-20 капель три рази в день за півгодини до їжі. Як довго ухвалювати цей препарат вирішує лікар — це залежить від багатьох обставин. Середній курс лікування — один місяць.

Настойка півонії — це лікарський препарат, який може постійно перебувати в домашній аптечці.

Галина Романенко

Это тоже интересно!

  • чи Можна схуднути, якщо не є після шести: міфи й фактичи Можна схуднути, якщо не є після шести: міфи й факти Інтернет наповнений радами про те, як можна швидко схуднути, якщо не є після шести годин вечора. Виходить дуже просто: дотримуй цього правила й обов'язково схуднеш. Але от адже цікаво: в англійців...
  • Як правильно пити воду для схудненняЯк правильно пити воду для схуднення Самий нешкідливий засіб для схуднення - це вода. Навіть доводити не потрібно, що вода необхідна для нормального функціонування людського організму, що полягає з неї на 72%. Існує думка, що люди ча...
  • Осення вегетаріанська семиденна дієтаОсення вегетаріанська семиденна дієта Ця дієта розрахована на тиждень. Уважно й акуратно зважуйте порції. Не збільшуйте порцію рослинної олії. Намагайтеся готовити їжу в посуді з антипригарным покриттям. Строгим вегетаріанцям ці ді...
  • Гімнастика на робочому місціГімнастика на робочому місці Фітнес на роботі Сидите цілий день на робочому місці, утоми? Настав час зайнятися гімнастикою на робочому місці! Таку гімнастику треба робити щодня, як у старі добрі часи, але вже без недоречного...
Комментариев нет.
 Рейтинг@Mail.ru