Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Чоловіки VIP
 • Смутний веселун — Эдриан Броуди

  Эдриан Броуди народився 14 квітня 1973 року в Нью-Йорк Сіті, у родині шкільного вчителя й модної угорської фотожурналістки Сильвии Плачі, а своє дитинство провів у Квинсе....
  Подробнее

 • Красень Бен Аффлек

   Бенджамин Гиза Аффлек (або Эффлек) народився 15 серпня 1972 року в г. Беркли, Каліфорнія, США. Його батько — Тім Аффлек, у молодості, що також намагався стати актором,...
  Подробнее

Модні тенденції
Дієти

Ліпома молочної залози: види, причини, лікування

Ліпома молочної залози: види, причини, лікування Ліпома (жировик) — доброякісна пухлина, що утворюється з жирової тканини. Ліпома на груди — це найчастіше ліпома підшкірно-жирової клітковини. Пухлина рідко з’являється в самій молочній залозі. Ліпома може утворюватися скрізь, де є жирові клітки, тобто практично у всіх органах і тканинах людського тіла: існують шкірні, підшкірні, межмышечные ліпоми, ліпоми в серцевому м’язі, травних органах, легенів, у мозкових оболонках, у костях. Але переважна більшість ліпом — це ліпоми підшкірно жирової клітковини.

Ліпоми можуть бути одиничними й множинними, у деяких випадках спостерігається симетричний утвір пухлин. Утвір пухлини не пов’язане з повнотою й ожирінням. Навіть якщо людей, що має ліпому, різко худне, ліпома однаково може продовжити рости. Ця пухлина рідко перероджується в рак (липосаркому), але така ймовірність все-таки є.

Види ліпом

Ліпома може бути капсулированной, локалізованої у вигляді округлого утвору, рухливого, м’якого на дотик — у цьому випадку говорять про локалізоване-вузлуватому липоматозе. Дифузійна ліпома не має чітке форми, вона являє собою розростання жирової тканини. Цей вид ліпоми зустрічається набагато рідше.

розмір, Що Найбільше часто зустрічається, ліпоми — це 1 — 2 сантиметра в діаметрі. Пухлина росте повільно, але може збільшуватися рік за роком. Сама по собі жирова пухлина безболісна, біль може виникати при сдавлении тканин. Відомі ліпоми діаметром до 5- 10 сантиметрів.

По характеру тканин, що утворюють ліпому, їх налічується кілька різновидів. Більш щільна на дотик — фибролипома, це жирова пухлина з перевагою сполучної тканини. Залежно від співвідношень сполучної тканини й жирових кліток таку пухлину називають фибролипомой (більше сполучної тканини) або липофибромой (більше жирових кліток).

Ліпому, усередині якої є присутнім розвинена мережа кровоносних посудин, називають ангиолипомой. Наявність у пухлині м’язових волокон характерно для іншого різновиду — миелолипомы. Якщо в тканинах жировика присутній ослизненная тканина, його називають миксолипомой.

Причини виникнення ліпом

Питання, чому виникає й починає рости жирова пухлина, дотепер залишається відкритим і не має чіткої відповіді. Висловлюються різні припущення. Говорячи загалом, усі передбачувані причини можна розділити на три групи: версії про обмінні порушення, версію про місцеві передумови ліпоми, генетичні причини. Прихильники системної (ендокринної) версії вважають, що ліпома може бути наслідком порушення обмінних процесів, особливо білкового й жирового обміну. Висловлюються ідеї й про вплив гормональної перебудови організму, перенесених захворюваннях нервової й травної систем, поганої екології, стресах. Народна медицина називає причиною утвору ліпом «зашлакованность» організму. Спостерігаються випадки прояву ліпоми як спадкоємного захворювання. Нарешті, існують думки, що пухлина розбудовується через закупорювання вихідного отвору протоки сальної залози (атерома), але клінічного підтвердження цієї гіпотези ні.

Лікування ліпоми

Можливості вилікувати ліпому консервативними методами не існує, тому ліпома віддаляється хірургічним шляхом. Перед операцією робиться ряд обстежень, спрямованих на те, щоб уточнити характер новотвору. Найчастіше робляться УЗИ, маммография. Для встановлення остаточного діагнозу проводиться біопсії пухлини. Хірургічне втручання при підозрі на рак відрізняється від видалення ліпоми, тому фахівцям необхідно мати точну інформацію. Ліпома нагадує по своїх ознаках рідку Пайеровскую форму раку.

При підозрі на рак виконується секторальна резекція молочної залози. Способів видалення ліпоми існує трохи. Найчастіше виконується энуклеация (вилущування) пухлини.

У деяких випадках ліпома віддаляється пункционно-аспирационным методом. Цей метод нагадують процедуру біопсії — у пухлину так само вводиться порожня голка, і за допомогою отсоса вбирається вміст ліпоми. Ця процедура має ті переваги, що можна уникнути розрізу, відповідно, фляків. Мінус цього способу в тому, що при його застосуванні не віддаляється оболонка пухлини.

Є ще так званий радіохвильовий метод видалення жирової пухлини. У цьому випадку розріз робиться за допомогою хвиль високої частоти. Хірургічний інструмент фактично «випаровує» клітки (технологія, схожа з дією лазера). Фахівці, що практикують метод радіохвильової хірургії, називають такі його переваги, як безкровність операції, відсутність набряків, швидке відновлення після операції, відсутність рубця, проведення лікування без госпіталізації.

Нарешті, останні методом видалення ліпоми є лазерне видалення.

Після операції пропонують наступні підтримуючі способи лікування — деякі з них або всі разом: протизапальна терапія (обробка рани антисептичними засобами), прийняття протизапальних препаратів (антибіотики), вітамінізація, иммуномодулирующие препарати, гомеопатичні засоби.

Деякі люди бояться оперативного втручання й намагаються до останнього уникнути його. Показання до видалення ліпоми менш категоричні, чому, наприклад, показання до видалення внутрипротоковой папіломи. Уважається, що якщо ліпома не позбавляє життя, має невеликі розміри й де естетичний дефект від неї мінімальний, можна не видаляти її й обмежитися спостереженням. Однак при обліку того, що випадки переростання ліпоми в липосаркому зафіксовані, хоч і не часті, пацієнтові необхідно постійне спостереження лікаря й проходження таких процедур, як маммография, УЗИ, аналіз на онкомаркеры.

Одним з аргументів на користь видалення ліпоми може бути той, що усередині пухлини або в навколишніх її тканинах може початися розвиток некрозу.

Это тоже интересно!

 • Позбутися бородавок допоможе яблучний оцетПозбутися бородавок допоможе яблучний оцет
   До кінця не з'ясовані причини бородавок. Говорять, що їх появі можуть сприяти підвищена вологість, загальне ослаблення організму, травми, але причиною виникнення бородавок є віруси. Лікують їх за допомогою вітамінної терапії (змазують бородавки віта...
 • Унікальні лікувальні властивості й користь березового сокуУнікальні лікувальні властивості й користь березового соку
  У період початку набрякання бруньок і до появи перших клейких листочків (приблизно з кінця квітня до середини травня) берези, якщо поранений стовбур, починають "пла­кать" - виділяти березовий сік, що є унікальними ліками від мно­гих недуг. Березо...
 • Як приготувати зелений омлет з вершковим соусомЯк приготувати зелений омлет з вершковим соусом
  Настало літо й ми вже встигнули відчути знову фантастично пряно-приємний смак зелені черемші, кропу й зеленого лука. Далі більше й у нашому щоденному раціоні займуть своє гідне місце петрушка, васильок, кинза, уже звичні й знайомі нам. Багато? Так! ...
 • Як побороти залежність від палінняЯк побороти залежність від паління
  Паління - зло. Якщо хтось затверджує зворотне або ухвалюється сперечатися - запитаєте його про те, праг би він бачити курящими своїх дітей. В усьому світі ведеться боротьба з нікотиновою залежністю, і багато прагли б припинити свій «роман» із сигарет...

Оставить комментарий