Кава: пити не можна відмовлятися?

Кава: пити не можна відмовлятися? Де поставити кому?

Є люди, які скоріше відмовляться від їжі, чому від чашечки гарного кава. Ще б, адже він має дивну здатність повертати нам сили і ясний розум, коли це так потрібно. А чому так происхо­дит і чи всім можна прибігати до такого стимулятора, ми доладно й не знаємо. Але тепер проблема вирішена: консультант, фахівець в області функциональ­ний діагностики, Камал МРУЭ відповідає на самі по­пулярные питання, зв’язані скофе.

Це правда, що гіпертони­кам не можна пити кава?

Не обов’язково. Просто потрібно знати, який у людини тип тиску. Якщо воно оптимальне (120 на 80), нір­мальное (130 на 85) або в людини 1-я, м’який ступінь гіпертензії (140-159 на 90-99), протипоказань по отно­шению до кава ні.

Але для тих, хто страждає від 2-й (160-179 на 100-109) і 3-й (вище 180/вище 110) ступені гіпертензії, строго за­прещены кава й кофеинсодержащие напої. Адже кофеїн, впливаючи на рецептори, викликає звуження з­судів і приводить до значного по­вышению тиску в людини, що вже й так страждає гіпертонією.

Скільки чашок кава можна пити в день?

Гіпертонікам до 1-й ступені гипер­тензии дозволена невелика чашка кава з молоком (але не на голодний шлунка!). Але забороняється взагалі пити ірландський кава (з вершками й алкоголем).

Гипотоникам корисно пити кава, чай і інші тонізуючі напит­ки. Зрозуміло, не ідеться про те, щоб пити по десять чашок у день. Але почати його із чашечки міцного, добре звареного кава не тільки можна, але й потрібно. І потім повто­рить ще пари раз. Людям з нормальним тиском можна пити будь-який кава й у будь-яких кількостях. Але без фанатизму, до­нечно!

Що буде, якщо вже дуже сильно налягати на кава?

Кофеїн — це певний до­пинг, і якщо занадто часто й багато мати з ним справа, може з’явитися фізична й психічна зависи­мость від цього напою.

И варіант «кинути всі й в один момент» отут не пройде: той, хто пері­стає пити кава або різко зменшує звичну дозу, одержує головний біль, гірше розуміє, стає неуважним, дратівливим або сонливим.

Усіх цих неприємностей можна уникнути, скорочуючи споживання до­фе поступово.

Як кава діє на…

Серце: підсилює його роботу, збільшує частоту серцевих з­кращений, поліпшує кровопостачання серцевого м’яза.

Посудини: збуджує сосудо-руховий центр. Це приводить до су­жению посудин травного тракту, до розширення посудин серд­ца, мозку, сітківки очей, перечварам­розподілу крові в організмі, возрас­танию швидкості її руху. Кровя­ное тиск підвищується, але незна­чительно.

М’яза: підвищує їх скороти­тельную здатність. Після кава м’яза виконують звичну роботу з меншими зусиллями.

Якщо почати пояснювати механізм, прийде говорити такі речі, як «потенціал дії» і «межклеточ­ное простір». Так що просто по­вірте мені на слово.

Якщо людина розв’язала сісти на дієту, про кава він може забути?

Зовсім немає! Навпаки, австралійські й американські дієтологи утвержда­ют, що кава дозволяє на третину уси­лити спалювання шкідливих жирів. Вони також говорять, що чашечка кава за 1 -2 години до занять спортом позво­ляет добитися більших результатів тренування й ефективніше знизити масу тіла.

чи Є люди, яким повністю протипоказаний кава?

Так, це люди, що страждають 2-й і 3-й ступенем артеріальної гипертен­зии, атеросклерозом, ішемічною хворобою серця, підвищеної віз­будимостью, нервовими розладнай­ствами, хворобами бруньок, глаукомою й безсонням.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru