Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Господині на замітку

Йога: асаны Артеміди — з богинею усередині

Йога: асаны Артеміди - з богинею усередині У кожній жінці є богиня й, як запевняють психологи, — не одна. Риси всіх відомих і улюблених безсмертних героїнь міфів прадавньої Греції виявляється можна відшукати в кожній з нас. Недарма секрет обожнених чоловіками жінок полягає в тому, що самої притягальної виявляється та, у якій сполучається трохи різних натур.

» У мене таке відчуття, що я живу не з однієї, а із сотнею жінок», — якось озвучив чоловік своє щастя. Радість ця зрозуміла, адже чоловіка, як відомо, полигамны, а при такому розкладі й пригод на стороні шукати не треба, тому як є в кожній жінці богині.

Вони можуть відчуватися неоднаково, звичайно проявляється той або інший архетип, якийсь більше, якийсь менше. Залежить це, звичайно, від особистісних особливостей, а також — від ситуацій у різні періоди життя. Наприклад, дівчина, яка спочатку успішно виявилася як Афродіта, коли виходить заміж — може стати Герой і/або Деметрой — на час. Або ж риси цих двох (і інших) богинь можуть стати постійною частиною натури.

Так кого нам випливає в собі шукати, виявляти й блискуче демонструвати навколишнім? Це, зрозуміло, Афродіта — гімн красі й любові. Артеміда — мисливиця, втілення сили й спритності, фізичної рухливості. Деметра — материнство. Гера — ідеальна дружина, в основному, жінки все-таки мріють вдало вийти заміж, що, у загальному- те, не так уже важко, набагато складніше бути в шлюбі щасливої. Афіна найбільше цікавиться своїм інтелектуальним розвитком, кар’єрою, богиня стратегії. Жінка, у якої свій бізнес, — завжди стратег.

У кожної з них є зовнішні ознаки. Як дівчина виглядає, як одягається, які види діяльності віддає перевагу. Давайте почнемо розмову з Артеміди. Уявіть собі дівчину, яка регулярно ходить у спортзал, на йогу або фитнесс. Для неї дуже важлива фізична форма. Зараз багато таких жінок, молодих і не дуже, які легкі, активні, рухливі. Для них надто важливо не мати ні грама зайвої ваги. Вони прагнуть залишатися вічно юними, але ж саме за це відповідає Артеміда. Можна сказати, що вона була єдиною спортсменкою з богинь. Усі інші не дуже-те цікавилися спортом, навіть красуня Афродіта, у якої, звичайно, приваблива фігура, але по сучасних виставах, скоріше розслаблено-сексапільна, чому ідеально струнка.

Артеміду ми довідаємося не тільки по підтягнутій фігурі, але й по манері одягатися. Вона може ходити на роботу в ковбойських чоботах, у спідниці або штанях, обов’язково з підкресленої ременем талією. Одяг може бути простій, як у більшості жительок мегаполіса, але зате контури фігури добре обкреслені.

Краще для неї взуття — на стійкому каблуці, зручна, але не позбавлена добірності, з ізюминкою. Зачіска, що відповідає цьому жіночому типу — не класична й не довга стрижка, за якою легко доглядати, що надає вигляду юну завзятість. Проти макіяжу Артеміда нічого не має, можливо, вона краситься, але в міру. Отут скоріше має місце «натуральний» make-up. Вона любить і прикраси, але це, нерідко, этностиль і мінімалізм.

Культивувати в собі Артеміду корисно тим, хто випробовує стрес від життя й роботи у великому місті, хто виконує безліч важливих справ, але не в змозі одержувати від цього особистого задоволення. Розбудовуючи в собі риси цієї богині, ви відновите зв’язки із природою, налагодите ритм роботи й відпочинку, навчитеся розуміти свої потреби, почувати, чого не вистачає вашому тілу для здоров’я. Одним словом, ваша загострена цілеспрямованість гармонійно впише у ваше життя.

Для всього цього рекомендуються вправи, що поліпшують координацію рухів, керування увагою, балансові асаны. Цей комплекс тонізує м’яза спини й ніг, надає бадьорість і впевненість у своїх силах. Виконуйте кожна вправу по 3-5 дихальних циклів, роблячи перерви на відпочинок і осознавание відчуттів втеле.

Поза дерева (врикшасана). Коштуючи, з відкритими очима, увага на крапці на підлозі в 1,5 м перед собою ( із заплющеними очима увага на крапці міжбрів’я). По 1,5-2 хвилини на кожній нозі. Коштуючи на одній нозі, побрати ступню другий, зігнутої в коліні, і помістити її на внутрішню поверхню стегна опорної ноги. Опорна нога в коліні пряма, колінна чашечка підтягнута нагору. Коліно зігнутої ноги не відхиляється вперед, вона повністю розгорнута в площину тулуба. Руки витягнуті нагору, долоні разом.

Пози витягнутого й переверненого трикутника (ухитта триконасана й паривритта-триконасана). Увага спрямована від області таза в усі сторони, до кінцівок і голові.

Устаньте прямо, ноги на ширині метра. Ліву ступню небагато відведіть уліво, праву — теж уліво. Витягніть ліву руку убік на рівні плечей, а праву — нагору, пригорнувши до правого вуха. Зробіть вдих. Роблячи видих, нахилитеся вліво. Сковзаєте лівою рукою по лівій нозі якнайнижче. Зробіть 3-5 повільних глибоких подихів. Повторите з нахилом вправо. Потім повторите ті ж нахили з розворотом до протилежної ноги.

Половинка Місяця ( ардха-чандрасана). На кожній нозі по хвилині. Увага на вытяжении уздовж ноги — хребта — руки, і на опорній руці й нозі. Перпендикулярна розтяжка, відчуття розширення
З тадасаны (коштуючи навытяжку) нахилитися вперед, поставити праву руку на пальці під правим плечем, підняти ліву ногу назад, пальці лівої стопи направити вперед, ліву руку витягнути нагору, потім уперед. Утримуйте рівновагу й розтягання. Можна робити в стіни. Поміняти сторони, відпочити коштуючи.

Поза лучника ( акарна-дханурасана). Увага поверх лінії витягнутої руки в крапці на обрії. Відчуття опори й спрямованості. По 1-2 хвилини на кожній нозі.

Устаньте прямо. Ноги розставте на ширину плечей. Руки вилучите з боків тулуба. Зробіть невеликий крок уперед правою ногою. Стисніть праву руку в кулака й витягніть її вперед, нагору й трохи убік так, щоб кулак виявився над правою ногою, ледве вище рівня око. Витягніть ліву руку так, щоб лівий кулак виявився за правим. Направте погляд поверх правого кулака.

Вдихаючи, відведіть лівий кулак назад до лівого вуха, начебто натягаючи тятиву лука. Голова при цьому відхиляється небагато назад, м’яза шиї напружуються. З видихом вилучите тятиву уявлюваного лука. Розслабте шию й висуньте лівий кулак уперед до правого. Виконаєте це 5 раз у кожну сторону. Користь практики: ця вправа розбудовує м’яза грудей і шиї.

Поза короля танцюристів (натарджасана). Увага на розкритті грудної клітки, коліно піднімайте нагору, розкриваючи область паху й передньої поверхні стегна.

Устаньте прямо; відведіть праву ногу назад і якнайвище нагору. Візьміться правою рукою за праву щиколотку. Витягніть ліву руку вперед і нагору. Користь практики: асана врівноважує нервову систему, розбудовує здатність до зосередження й робить ноги гнучкими.

Поза орла (гарудасана). Устаньте прямо, ноги разом, руки вилучите по сторонах тіла. Підніміть праву ногу й оповте її навколо лівої. Праве стегно повинне розташовуватися поверх лівого, а права ступня — стосуватися лівої ікри своїм підйомом. Оповте правою рукою ліву руку й помістите їх перед грудьми зі складеними разом долонями (пальці спрямовані нагору).

Зосередження: на обраній крапці спереду й — на підтримці рівноваги. Користь практики: гарудасана зміцнює м’яза ніг, тонізує їхні нерви й розкриває суглоби; допомагає при попереково-крижовому радикуліті, усуває набряклість і розбудовує почуття рівноваги.

Відпочиньте, лежачи на спині, 7-10 хвилин.

Автор: Наталя Кузьмичева

Это тоже интересно!

  • Дихальна гімнастика для схудненняДихальна гімнастика для схуднення  чи Могли ви догадатися, які рекомендації з ефективного зниження ваги для людей є найбільш важкими для виконання? Це регулярні фізичні вправи. І, незважаючи на їхню неймовірну ефективність, для більшості людей регулярне одержання фізичного навант...
  • Дієта для активізації роботи мозкуДієта для активізації роботи мозку  Ми звикли до того, що дієта - це боротьба із зайвою вагою. Іноді дієта - це змушений лікувальний захід при захворюванні або після операції. Але виявляється, що певна дієта може стимулювати роботу мозку, що дуже придасться під час сесії, на співбе...
  • Зниження ваги без нанесення шкоди здоров’юЗниження ваги без нанесення шкоди здоров’ю Сьогодні великою популярністю користуються дієти, засновані на спеціальних принципах харчування, визначенні групи крові й т.п. Про переваги й недоліки таких дієт, а також про те, як досягтися зниження ваги найбільш гармонічним способом і без н...
  • Обмеження солодкого й борошняного приводить до депресіїОбмеження солодкого й борошняного приводить до депресії Популярна дієта Аткинса й інші дієти, у яких різко обмежуються вуглеводи, можуть приводити до депресії. Як установили американські вчені з Массачусетского технологічного інституту, достатня кількість вуглеводів у раціоні є умовою вироблення в гол...

Комментарии запрещены.