Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Господині на замітку

Екологія будинку, або з радіацією не жартують

Екологія будинку, або з радіацією не жартують

Усі ми ратуємо за чистоту навколишнього середовища, але часом не замислюємося, який вплив на наше здоров’я виявляють самі звичайні речі, серед яких ми живемо. Як довідатися, що представляє для нас реальну небезпеку, а де наші страхи сильно перебільшені? Ці й інші питання зараз турбують багатьох, недарма навіть з’явилося таке поняття, як «екологія будинку».

Більшість людей не мислять своє життя без побутової техніки, мобільного телефону, комп’ютера, хоча їх дія на людину ще не до кінця вивчене. Наші квартири насичені всілякими оздоблювальними матеріалами, меблями й речами, за якість яких ми теж не завжди можемо поручитися. Як довідатися, що представляє для нас реальну небезпеку, а де наші страхи сильно перебільшені? Ці й інші питання зараз турбують багатьох, недарма навіть з’явилося таке поняття, як «екологія будинку».

З радіацією не жартують!

Усе знають про згубний вплив більших доз радіації, однак і малі дози понад природнє тло мають властивість накопичуватися в організмі, через що рано або пізно людей починає хворіти. Це може виявитися загальним нездужанням, підвищеним випаданням волосся, схильністю до простудних хвороб, загостренням застарілих недуг, а в деяких випадках виникають і більш важкі наслідки — безплідність і онкологічна захворювання.

Щоб випробувати на собі дія підвищеної радіації, зовсім не обов’язково жити поблизу небезпечних об’єктів, її джерелом може стати власна квартира. Досить сказати, що панелі, з яких побудовані стіни будинку, можуть надлишково фонить. А аматори дорогих ремонтів ризикують «забруднити» своє житло, використовуючи в якості оздоблювальних матеріалів природний камінь, мармурову й гранітну плитку. Фактично будь-який будівельний матеріал, що не має сертифіката радіаційно-гігієнічної безпеки, може загрожувати надлишковою кількістю мікрорентгенів.

Де ж вихід? Найефективніше — придбати побутовий дозиметр. Їм ви зможете не тільки визначати рівень радіаційного випромінювання у квартирі, поруч із міським будинком або на дачі, але й контролювати якість куплених з рук грибів, ягід, здатних накопичувати радіацію, і навіть перевіряти землю для домашніх квітів, яка теж може стати джерелом радіації вдоме.

У магнітному полі

Людей постійно перебуває в зоні дії електромагнітного поля Землі — воно називається фоновим і не наносить шкоди здоров’ю. А от лінії електропередачі, сильні радиопередающие обладнання створюють електромагнітне поле, у кілька раз перевищуюче припустимий рівень, тому будівництво таких об’єктів заборонене поблизу житлових будинків і будинків, де можуть перебувати люди. Але не меншу небезпеку представляють джерела слабкого електромагнітного випромінювання (побутові прилади, комп’ютери, мобільні телефони), поруч із якими ми змушено перебувати тривалий час.

Як реагує наш організм на підвищене Эм-Випромінювання?

Нервова система: утома, дратівливість, швидка стомлюваність, зниження пам’яті, порушення сну

Імунна система: ослаблення захисних сил організму, перехід захворювань у хронічну форму

Нейроендокринна система: різні гормональні дисфункции.

Комп’ютери

Це головне джерело Эм-Випромінювання для нашого організму, адже багато користуються персональними комп’ютерами більшу частину доби — і в офісі, і будинку. ПК, як правило, мають два джерела випромінювання — монітор і системний блок, і в процесі роботи ми змушено перебувати в безпосередній близькості від них. чи Є можливість зменшити цей шкідливий вплив?

 • Частіше провітрюйте приміщення, де коштує комп’ютер, там же можна встановити іонізатор і очисник повітря
 • Постарайтеся замінити застарілий монітор-ящик на сучасний із плоским екраном.
 • Обладнайте будинку для комп’ютера спеціальне місце подалі від ліжок і зон відпочинку, де часто проводять час інші члени родини.

Телевізори

Строго говорячи, телевізійна техніка — найменше зло в нашому житті. Зараз усе більше поширення одержують рідкокристалічні й плазмові панелі: у них рівень Эм-Випромінювання значно нижче, чим у старих громіздких телевізорів. Але щоб остаточно убезпечити себе, під час перегляду треба перебувати на достатній відстані від екрана — не ближче 1-1,5 м.

Особливу увагу звернете на дітей: вони часто відіграють поблизу включеного телевізора — цього робити нельзя.

Свч-Печі

Вони часом зазнають незаслуженим гонінням, оскільки їх дія саме заснована на використанні ом-Поля високої частоти. Але сучасні моделі влаштовані так, щоб виникаюче в них випромінювання не виходило назовні, а практично повністю поглиналося корпусом. Крім того, грубки автоматично відключаються при відкриванні дверцят. Однак згодом захисна система микроволновок слабшає, і після 5 років експлуатації бажане перевірити їхня безпека (викликати фахівця для виміру ом-Поля) або поміняти сам прилад.

Мобільні телефони

На сьогоднішній день учені не прийшли до однозначного висновку про вплив мобільного зв’язку на здоров’я людини. Втім, загальновизнане, що наш організм «почуває» випромінювання стільникового телефону. Насамперед впливу зазнають клітки головного мозку. Це може привести до зниження пам’яті, ослабленню уваги, підвищеної дратівливості, стомлюваності. Передбачається, що використання мобільного зв’язку негативно позначається на зорі — приводить до помутніння кришталика й розвитку катаракти. За деяким даними, від частих розмов по телефону може розвитися пухлина слухового нерва.

Незважаючи на те, що дослідження на цей рахунок ще тривають, радимо дотримуватися деяких рекомендацій:

 • Не носите стільникові телефоныв кишенях одягу, особливо в тому самому місці
 • Не кладіть їх уночі поруч із собою в якості будильника
 • Обмежте дітей у користуванні стільниковими телефонами, тому що дитячий організм має слабкі захисні реакції й найбільш підданий впливу зовнішніх факторів
 • Під час вагітності постарайтеся як можна рідше прибігати до послуг мобільного зв’язку, тому що наслідку таких розмов для розвитку ембріона поки не встановлені.

Если вы ищите квартиру в Славянске, то портал по недвижимости Rieltor.ua поможет . Очень большая база недвижимости.

Это тоже интересно!

 • Дихальна гімнастика для схудненняДихальна гімнастика для схуднення  чи Могли ви догадатися, які рекомендації з ефективного зниження ваги для людей є найбільш важкими для виконання? Це регулярні фізичні вправи. І, незважаючи на їхню неймовірну ефективність, для більшості людей регулярне одержання фізичного навант...
 • Дієта для активізації роботи мозкуДієта для активізації роботи мозку  Ми звикли до того, що дієта - це боротьба із зайвою вагою. Іноді дієта - це змушений лікувальний захід при захворюванні або після операції. Але виявляється, що певна дієта може стимулювати роботу мозку, що дуже придасться під час сесії, на співбе...
 • Обмеження солодкого й борошняного приводить до депресіїОбмеження солодкого й борошняного приводить до депресії Популярна дієта Аткинса й інші дієти, у яких різко обмежуються вуглеводи, можуть приводити до депресії. Як установили американські вчені з Массачусетского технологічного інституту, достатня кількість вуглеводів у раціоні є умовою вироблення в гол...
 • Продукти які приводять до ожирінняПродукти які приводять до ожиріння Це ціле випробування. Особливо кривдно, коли в один момент кілограми перестають іти. Але я, певен, Ви в курсі, що навіть після досягнення бажаного ваги в 9 випадках з 10 скинуті кілограми вертаються назад. Це остаточно вбиває людину, після довгог...

Комментарии запрещены.