Позбудьтеся тривоги за допомогою самогіпнозу

Почуття страху й тривоги є одним з факторів, які сприяють появі захворювань. Часом ці почуття абсолютно необґрунтовані, ірраціональні, але в певні моменти вони здобувають більшу міць і починають контролювати нас. Скористайтеся силою своєї свідомості, щоб звільнитися від них впливу.

Усім нам коли-небудь доводилося відчувати страх або острах. Є люди, що випробовують жах від виду комах, хтось боїться виступати перед аудиторією або відчуває тривогу після відриву шасі літака від злітної смуги і так далі. Почуття страху може викликати будь-який дріб’язок. У кожного з нас є певні слабості, які можуть створити сприятливий ґрунт для розвитку тривоги. І тоді виникаюча нудота, шум у вухах, безсоння, нав’язливий голод або втрата апетиту можуть сприяти появі більш серйозних проблем зі здоров’ям.

У незалежності від реальності погрози страх може стати виснажливим. Багато з людей розуміють, що в більшості випадків сама наявність занепокоєння може тільки підсилити проблеми й погіршити результат справи, але однаково не в змозі контролювати себе. Однак саме тому, що дійсною причиною страху або тривоги є не зовнішній привід, а внутрішні причини (слабості й особливості психіки) вони можуть бути переможені силою власної свідомості.

Сила свідомості колосальна. Думки можуть сприяти виникненню важких захворювань або дозволити видужати від невиліковних хвороб. Про зцілювальну силу свідомості знали протягом тисячоріч. Наприклад, прадавня традиція влаштовувати свята під час важких епідемій, начебто чуми використовувалася, щоб зломити негативну установку думок людей на смерть. Про силу мислення свідчать ефекти плацебо й ноцебо, які вже стали невід’ємною частиною нинішньої медицини. Так хіба ви самі не зауважували, коли зусиллям волі у відповідальний день піднімалися із симптомами застуди і йшли на роботу й почували себе прекрасно, але відразу після цього, з появою розслабленості моментально знесилювалися?

Підсилити міць власної свідомості можна за допомогою різних методів, наприклад, молитви, медитації або аутотренінгу. Доктор філософії й клінічний гипнотерапевт Вэлори Дж. Уэллс, двадцять років, що присвятила роботі з пацієнтами, що випробовують психологічні проблеми, рекомендує для боротьби із тривогою й страхом використовувати самогіпноз.

Самогіпноз — це не так уже складно. Доктор Уэллс радить комфортно влаштуватися в кріслі, обклавшись подушками для найкращої релаксації. Закрити очі й використовувати свою уяву, щоб відчути, як золотаве масло починає розтікатися по тілу під дією сили ваги з верхівки до кінчиків пальців ніг. Ці маслянисті струмки залишають приємне тепло або несуть живлющу прохолодь, залежно від ваших переваг.

Потім представте, що ви бачите дошку. Ви берете шматок мела будь-якого кольору й записуєте числа, починаючи зі ста. Ви малюєте велике число, і як тільки закінчите, стираєте його повністю за допомогою ганчірки. Розслабте свідомість, і малюйте число на одиницю менше. При наявності сильної напруги можна більше задіяти свідомість, роблячи зворотний відлік з використанням тільки парних або непарних чисел.

Продовжуйте уявляти, подивитеся в іншу сторону. Ви можете побачити, як високі білі двері з’являються у вашій свідомості. Ви робите крок і відкриваєте двері. По ту сторону вас очікує найкрасивіше місце, яке ви можете собі представити. Це може бути берег моря з теплим, м’яким, білим піском і ніжним морським бризом. Або, можливо, ви побачите свій власний сад з гамаком у тіні дерев. Увійдіть у двері й відчуєте стан великого комфорту й гармонії. Можливо, на блакитному обрії здадуться човни, а в саду чується спів птахів і запах екзотичних квітів. Використовуйте свою уяву, щоб доповнити картину найпривабливішими квітами, заходами й іншими компонентами.

Ваша сила в уяві, і тут усе перебуває ви маєте право. Тепер ви можете контролювати, почуття тривоги й страху. Тепер ваша власна свідомість підкоряється вам.

Автор: Пилип ІОФФЕ

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru