Гормональна система: як підвищити прогестерон

Прогестерон — це жіночий половою гормон, який підтримує правильну роботу менструального циклу й дозволяє жінці народити дитину. Недолік прогестерона приводить до порушень у репродуктивній системі жінки. Підвищити прогестерон можна медикаментозним способом, за допомогою дієти, правильного режиму дня й рецептів народної медицини.

Гормональна система людини.

Гормони — це хімічні речовини, які регулюють обмін речовин, стимулюють ріст і розвиток організму, управляють половими залозами й репродуктивними функціями, управляють поведінкою людини. Виробляються гормони в залозах внутрішньої секреції або окремими тканинами.

«Головнокомандуючим» над усіма залозами внутрішньої секреції є один з відділів головного мозку, який називається гіпоталамусом. Гіпоталамус віддає накази головній залозі внутрішньої секреції гіпофізу, а він уже передає їхнім іншим залозам — щитовидної, половим, надниркова залоза. Ці залози секретируют гормони, які переносяться зі струмом крові до кліток свого призначення.

Таким чином, гормональна система людини має прямий зв’язок із центральною нервовою системою, що й відбивається на її роботі. Наприклад, стреси, важкі тривалі нервово-психічні навантаження здатні викликати значні збої в роботі гормональної системи. Так, важкі стреси під час війни викликали стійкі порушення менструального циклу в жінок, аж до повної відсутності менструацій.

Має значення й харчування. Гормони — это хімічні речовини, для будови яких потрібні білки, жири й вуглеводи, які ми одержуємо з їжею. Якщо в організмі є недолік якогось гормону, то його хімічна будова може підказати, яку їжу потрібно вживати для того, щоб кількість цього гормону збільшилася.

Наприклад, прогестерон ставиться до стероидным гормонам, він синтезується в організмі людини з холестерину. Виходить, для того, щоб підвищити зміст в організмі прогестерона потрібно вживати в їжу продукти, багаті холестерином. Це м’ясо, яйця, жирні молочні продукти, у тому числі сир, червона й чорна ікра, тварини й рослинні жири.

Підвищення прогестерона народними засобами.

Народна медицина для підвищення прогестерона традиційно пропонує рослинні засоби. Наприклад, давно відомо, що плоди прутняка звичайного допомагають при порушеннях менструального циклу.

Сьогодні дія цієї рослини вивчене. Установлене, що екстракти з його плодів пригнічують вироблення пролактина — гормону гіпофіза, який часто є причиною порушень менструального циклу, тому що пригнічує утвір гонадотропных гормонів гіпофіза (вони впливають на всю репродуктивну систему людини) і порушують співвідношення між жіночими половими гормонами эстрогенами й прогестероном, пригнічуючи дію останнього. Застосування плодів прутняка звичайного гармонізує співвідношення між усіма гормонами, що брав участь у репродуктивній функції жінки. Але особливо підвищується ефективність прогестерона. На основі цієї рослини випускаються лікарські препарати мастодинон, циклодинон і так далі.

Підвищити кількість прогестерона можуть також простріл луговий, перстач гусячий, малина, манжетка й інші. Ухвалюють їх у другу фазу менструального циклу з 15 по 25 день. Наприклад, настій листів малини готується так: дві їдалень ложки сухих здрібнених листів малини залити двома склянками окропу, настояти протягом години, процідити й випити протягом дня.

Підвищення прогестерона медикаментозними засобами.

Із цією метою застосовуються лікарські препарати на основі натурального або синтетичного прогестерона (наприклад, утрожестан або дюфастон). Дози цих препаратів і тривалість застосування визначаються лікарем і залежать від причини порушень в організмі жінки і її загального стану. Усі препарати на основі прогестерона можуть давати побічні ефекти, самим небезпечним побічним ефектом є підвищення свертываемости крові, внаслідок чого в кровоносних посудинах утворюються тромби, відриваються й «подорожують» по кровоносній системі, викликаючи закупорку великих кровоносних посудин, таких, як легенева артерія, посудини головного мозку, черевної порожнини й так далі.

Ще одним небезпечним побічним ефектом лікарських препаратів — аналогів прогестерона є негативне вплив на печінку. Під дією прогестерона знижується рухова активність желчевыводящих шляхів, утворюється застій жовчі, що може приводити до формування холестеринових каменів і розвитку гепатиту.

Тому підвищувати прогестерон медикаментозними способами можна тільки по призначенню лікаря й після попереднього обстеження.

Галина Романенко

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru