Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

Домашній пил небезпечний для здоров’я

Домашній пил небезпечний для здоров'я Житель сучасного мегаполіса проводить у закритому просторі майже 90% свого життя. Звучить сумно, але вчені підрахували — а виходить, приблизно так і є. Звичайно, у мегаполісах живе не все населення нашої країни, але й у невеликих містах більшість людей звичайно виходять на вулицю в основному для того, щоб піти на роботу, з роботи в магазин, а потім назад домийся.

Так що навколишній нас мир — це найчастіше не поля, ліси або степи, і навіть не парки, а закриті приміщення, у яких ми працюємо й живемо. І від того, який буде екологічна обстановка в цих приміщеннях, багато в чому залежить наше здоров’я й життя. Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити небагато безпечніше наше житло: адже саме будинку ми відпочиваємо, проводимо час із родиною, почуваємо себе комфортно й защищенно. Однак чи так ми захищені, як видасться на перший погляд?

Кожна господарка намагається створити будинку затишок, чистоту й порядок, щоб у всіх членів родини був гарний настрій і самопочуття. У цей час підтримувати чистоту й порядок стало просто: адже в нас стільки побутових приладів і техніки, що чистять і мийних засобів, що господаркам колишніх, «радянських» часів це могло б здатися науковою фантастикою. Проте, при всіх наших наукових досягненнях в області побутових зручностей, ми дотепер не навчилися ефективно боротися з домашнім пилом.

Склад домашнього пилу
До складу домашнього пилу входить безліч компонентів, однак перелічити їх усі вчені поки не можуть. Медики ж, говорячи про астму або інших алергійних захворюваннях, схильні обвинувачувати в їхнім виникненні домашній пил взагалі, не виділяючи з неї конкретних подразників і збудників цих захворювань.

Так, однієї зі складових домашньому пилу називають сіль, ту саму, що втримується в морях і океанах. Учені вважають, що хвилі, які так мальовничо б’ються про скелі, стають легкими частками солі, причому таких часток утворюються мільярди. Вітер розносить їх по всій Землі, і частина з них попадає в наші будинки й квартири.

Іншим компонентом домашнього пилу вважають вулканічний пил, що полягає з мікроскопічних часточок гірської породи, що також розносяться по планеті за допомогою вітру.
Самий романтичний компонент — зоряний пил, що випадає на поверхню нашої планети з космосу: пил далеких планет, комет і астероїдів. Такому пилу з’являється небагато — приблизно 10 тонн щороку, але якщо врахувати, що вона випадає на нашу планету вже мільйони років, то картина стане зовсім інший.

Пилові кліщі
Ну а самому неприємному складовому домашньому пилу є пиловий кліщ. Пилові кліщі — мікроскопічні істоти, і їх неможливо побачити звичайним зором. Людей вони не кусають і паразитами не є, а дуже люблять домашній пил.

Ці істоти небезпечні не самі по собі, а тим, що вони здатні виробляти величезна кількість відходів своєї життєдіяльності — в 200 раз більше, чим важать самі. Усі ці відходи й самі загиблі кліщі перебувають у повітрі наших квартир разом зі звичайним пилом, однак найбільше їх у м’яких меблях і постільному білизна.

Саме через них домашній пил найчастіше є причиною алергії, тому що алергію викликає травний фермент цих істот. Він попадає в наші дихальні шляхи, дратує їх і робить уразливими для інших збудників захворювань.

Чому ж харчуються пилові кліщі? Як ні неприємно це усвідомлювати, але їх улюбленою їжею є продукти нашої життєдіяльності: відмерлі й отшелушившиеся клітки шкіри, часточки волось, а якщо у квартирі є свійські тварина, то кліщі будуть дуже ради, тому що вовна й эпидермис цих тварин будуть становити значну частину домашнього пили.

Може здатися, що такий «їжі для кліщів» небагато — адже ми намагаємося часто проводити збирання, стираємо й просушуємо речі, дотримуємо особистої гігієни, доглядаємо за свійськими тварина. Однак ті ж учені підрахували, що кожна людина в середньому може «виробляти» до 0,5 кг відмерлих кліток у рік — і це при дотриманні всіх правил гігієни. Представте, скільки таких кліток можуть залишати свійські тварина, і ви не будете так певен, що пиловим кліщам нема чим харчуватися.

Як же можна боротися з пиловими кліщами домашніми способами? Просто мити підлоги й пылесосить щодня — недостатньо, адже кліщі живуть у тому пилу, який накопичується у важкодоступних місцях, матрацах, подушках, ковдрах і постільній білизні.

В одному грамі пили може перебувати близько 1000 кліщів, а кількість часточок відходів їх життєдіяльності в цьому ж грамі можна вважати сотнями тисяч.
У цьому пилу може розмножуватися й цвіль, так само, як і кліщі, що харчується залишками волось і лусочками шкіри. Така цвіль часто буває токсичної, стає причиною отруєнь і захворювань, у тому числі астми. Дихати всім цим не занадто хочеться, вірно? Виходить, треба позбуватися від пилових кліщів.

Засобу від пилових кліщів
Чого вони бояться? Насамперед, сонця, вітру й морозу, тому просушуйте й провітрюйте свої постільні приналежності регулярно: улітку — на сонце, а взимку — на морозі. Саме пряме ультрафіолетове випромінювання всього за пару годин здатне нейтралізувати всі продукти життєдіяльності кліщів.

Після миття підлог обов’язково провітрюйте квартиру, щоб зменшити вологість. Корисно раз на місяць протирати підлога розчином солі — пачка солі на 10 л води.
Витираючи пил, не користуйтеся сухою ганчіркою, а використовуйте спеціальні рідини для видалення пили. Така рідина розприскується на поверхні полірованих меблів, не даючи часткам пилу розлітатися встороны.
Температура вище 65°Зі згубна для пилових кліщів, тому стирайте постільну білизну в гарячій воді, у тому числі й ковдри. Якщо ж ковдри стирати не можна, пропрасовуйте їх гарячою праскою.

Матраци потрібно міняти кожні 8-10 років, тому що саме в них знаходять собі пристановище цілі колонії пилових кліщів. Краще вибрати матрац, який може бути оброблений нехімічним способом, або з кокосовим наповнювачем — пилові кліщі в таких матрацах практично не накопичуються.

Що стосується подушок, особливо пір’яних, те їх треба міняти ще частіше — раз в 2-3 року. Даремно піддавати їхній тепловій або механічній обробці — це не знищить пилових кліщів. Так що, якщо вам дорого ваше здоров’я, позбувайтеся від подушок вчасно. Взагалі постільні приналежності слід закривати спеціальними чохлами, що не пропускають пил.

Купуючи м’які іграшки дітям, вибирайте ті, які легко стирати й сушити, і не привчайте дитини спати з ними в постелі. Якщо у вас є свійські тварина, до того ж з густою вовною, то тримаєте їх подалі від спальні, і не дозволяйте спати на вашій постелі — нехай у них буде своє місце.

Не купуйте килими з високим ворсом, особливо вовняні, а також м’які меблі, оббиту ворсистою тканиною. В ідеалі взагалі краще віддати перевагу шкіряним меблям і гладка підлога — наприклад, паркет або ламинат, і покласти маленькі килимки там, де це необхідно.

Обробляйте килими й м’які меблі спеціальними речовинами — акарицидами, що пригнічують розмноження пилових кліщів. Ці засоби продаються в господарських магазинах; вони нетоксичні, і виготовляються на основі природних речовин. Їх наносять на м’які меблі й килими, а через кілька годин пылесосят.

Пилові кліщі викликають серйозні проблеми зі здоров’ям у багатьох людей, і найчастіше від них страждають діти. Але якщо вчасно задуматися про заходи безпеки, алергії й інших проблем зі здоров’ям можна уникнути.

Это тоже интересно!

 • Секрети довголіття від академіка МикулинаСекрети довголіття від академіка Микулина
  Коли недуги долають, а кожний рух дається із труднощами, ми розуміємо, що наступає старість. Але не поспішаєте перетворюватися в руїну! Є ще засіб повернути тілу здоров'я, а душі радість життя. Відомий авіаконструктор, академік А. А. Микулин розповід...
 • Позбуваємося від постійної сонливостіПозбуваємося від постійної сонливості
  Ранком, тільки-но зачуєте перші звуки будильника, вам не хочеться жити? Ви все-таки збираєте в кулака всю свою волю й приползаете на роботу, але почуваєте себе повноцінною людиною лише годиннику до 12? Увесь тиждень ви чекаєте вихідних, але навіт...
 • Мертві сперматозоїди здатні створити живих дітей: дивні факти про чоловічі полові кліткиМертві сперматозоїди здатні створити живих дітей: дивні факти про чоловічі полові клітки
    Коли справа стосується сперматозоїдів, здається, що в людей завжди виникають питання. Хтось прагне вбити сперматозоїди, хтось одержати, або продати, деякі турбуються із приводу роботи своїх "маленьких помічників". Зрештою, мир без сперматоз...
 • Установлений зв’язок між палінням і раннім клімаксомУстановлений зв’язок між палінням і раннім клімаксом
  Шкода паління для організму як чоловіка, так і жінки не викликає ніяких сумнівів. Чим небезпечна ця пагубна звички для представниць слабкої підлоги? У ході дослідження, проведеного норвезькими вченими, удалося встановити взаємозв'язок між раннім н...

Оставить комментарий