Дарунки моря поліпшують зір

Дарунки моря поліпшують зір Людям похилого віку варто задуматися про вживання морепродуктов. Адже омега-3 жирні кислоти, що втримуються в них, перешкоджають віковим змінам сітківки й погіршенню зору.

Як повідомляє видання Ophthalmology, вікові зміни сітківки й особливо макулярная дегенерація протікають менш виражене, якщо в раціоні людини присутні дарунки моря. У крабах, тунці або устрицях можна знайти велику кількість омега-3 жирних кислот.

Ці жирні кислоти людський організм самостійно синтезувати не може, і вони надходять до нас винятково з тим, що ми вживаємо впищу.

Виділяють кілька видів омега-3 жирних кислот. Альфа-ліноленова, эйкозапентаеновая, докозагексаеновая й докозапентаеновая (їх назви не так легкі для прочитання). Якщо перші дві жирні кислоти в основному втримуватися в рослинних продуктах, то дві останні вморепродуктах.

Під час недавнього дослідження було обстежено 2390 людей у віці від 65 до 84 років, жителів східного берега Мэрилэнда. Усі вони відповіли на запитання анкети, що уточнює їхні дієтичні переваги, а також були обстежені на предмет виразності сенильной макулярной дегенерації.

У результаті вчені дійшли висновку, що вживання морепродуктов виступає захисним фактором у справі збереження зору. У тих же, хто рідко вживав дарунки моря, частіше спостерігалися дегенеративні зміни сітківки й посудин очного дна.

Професор офтальмології Університету Каліфорнії Стивен Шварц підкреслив, що, незважаючи на «експериментальне підтвердження ефекту омега-3 жирних кислот, не варто забувати й про дію генетичних факторів, а також особливостей навколишнього середовища».

Офтальмологи рекомендують додати до морепродуктам, овочів і горіхів, відмова від паління, а також своєчасну перевірку гостроти зору. Не варто забувати консультуватися у свого лікаря, у тому числі й із приводу вживання препаратів утримуючих омега-3 жирні кислоти.

Як відомо, «пізно рити колодязь, коли захотілося пити», тому задуматися про збереження свого зору краще вчасно.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru