Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Господині на замітку

Граціозна Розуму Турман

Граціозна Розуму Турман

 Розуму Турман народилася 29 квітня 1970 року в Бостоні, у родині відомого професора Роберта Турмани й моделі Ніни Шлебрудж. Розуму, разом із трьома її братами виховувалася в Амхерсте, де викладав її батько, у досить богемній атмосфері. Ще в ранньому віці визначившись зі своєю кар’єрою, Розуму покинула школу в 15 років і повністю присвятила себе вивченню акторської майстерності. Після переїзду в Нью-Йорк Турман доводилося підробляти, щоб забезпечити своє існування й оплачувати акторські курси — як і багато майбутніх кінозірок, вона влаштувалася працювати офіціанткою, іноді підробляючи в модельному бізнесі.

 Дебют молодої акторки відбувся в неабиякій стрічці Kiss Daddy Goodnight (1987), у якій вона відіграла підступну дівчину, що спокушає, що й грабує нічого чоловіків, що не підозрюють. У тому ж році вона одержала головну роль у молодіжній комедії Johnny Be Good (1988), однак помітили Турман тільки після її ролі, що запам’ятовується, в «Небезпечних Зв’язках» /Dangerous Liaisons, 1988/ — безневинної дівчини, спокушеної підступним героєм Джона Малковича.

 Наступної успішною роллю Турман стала роль дружини Генрі Міллера в картині Пилипа Кауфмана «Генрі й Джун» /Henry & June, 1990/. У наступні кілька років акторка знялася в ряді стрічок — Robin Hood (1991), Final Analysis (1992), Jennifer 8 (1992), Mad Dog and Glory (1993), Even Cowgirls Get the Blues (1994), однак жодна з них там і не дозволила досягтися бажаних висот киноолимпа. Коли Розумі запропонували роль в «Кримінальному Чтиві», її кар’єрі саме був потрібний серйозний поштовх, без якого вона могла б просто закотитися.

 Фільм став одним з найгучніших проектів 90-х, вознеся як режисера, так і акторів, що зіграли головні ролі на нові вершини популярності. «Кримінальне Чтиво» закріпила за Тарантино статус культового режисера, законодавця киномоды 90х, повернула колишню популярність забутому публікою Траволте, дозволило Брюсу Уиллиса довести критикам свої акторські здатності, а Розумі Турман принесло номінацію на Оскар як «Кращій Акторці Другого Плану».

 Закріпивши успіх Кримінального Чтива, Турман знялася в декількох романтичних комедіях, а в 1997 році, на знімальному майданчику фільму «Гаттака», зустріла свою любов в особі актора Итана Хоука, з яким вони одружилися в 1998 році. ( До цього Турман також була замужем на Гарі Олдманом).

 Кінець 90х став украй невдалим періодом у кар’єрі Турман — «Бэтмэн і Робін», «Месники», а також «Знедолені» провалися в прокаті, заслуживши вкрай негативну оцінку критиків.

 Повернути втрачені позиції Турман спробувала в стрічці Вуди Аллена «Солодкий і Бридкий» Sweet and Lowdown, виступивши в ролі дружини відомого джаз-гітариста у виконанні Шона Пенна.

 В 2000 році на екрани вийшли дві драми за участю акторки — «Золота Чаша» The Golden Bowl і «Ватель» Vatel з Жераром Депардье. Перший фільм брав участь у показі на Канському Фестивалі 2000 року й одержав позитивні відкликання критиків, другий також був представлений публіці в Каннах. Ролі Розуми в «Плівці» Tape Річарда Линклейтера й у стрічці, знятої її чоловіком — «Chelsea Walls» залишилися практично непоміченими через обмежений прокат стрічок. А от роль у телефільмі Hysterical Blindness принесла Розумі Золотий Глобус у номінації «Краща Акторка»

 …Сценарій свого нового фільму Тарантино споконвічно писав спеціально під Розуму Турман. І навіть новина про вагітність акторки не змогла змусити режисера змінити свої плани — замість того, щоб почати кастинг на заміну вибулої із проекту Турман, Тарантино відклав проект на полицю доти, поки його улюблена акторка не зможе взяти участь у ньому участь.

 Рік очікування не пройшов даремно — «Убити Білла» удалося, на відміну від попередньої картини Квентина — «Джеки Браун», повернути режисерові колишню славу, розчарувавши лише деяких шанувальників творчості Тарантино, що очікували чогось схожого на легендарне «Кримінальне Чтиво», що й не зуміли розглянути за кривавими ріками з дешевих китайських барвників тонку пародію й стьоб Тарантино над настільки улюбленими ним класичними кун-фу-movies. Дійсним же цінителям чорного гумору Тарантино й гри Розуми Турман залишається чекати з нетерпінням продовження кривавої історії мести Нареченої й нових робіт, що запам’ятовуються, акторки.

Это тоже интересно!

  • Почуттєва Лара ФабианПочуттєва Лара Фабиан  Лара Фабиан побачила світло 9 січня 1970 в Эттербеке (Etterbeek), пригороді Брюсселя. Її мати Луїза із Сицилії, батько Пьер - бельгієць. Перші п'ять років Лара прожила на Сицилії й тільки в 1975 році її батьки влаштувалися в Бельгії. Ларе бул...
  • Опра УинфриОпра Уинфри    Опра Уинфри - перша жінка в історії, яка мала й постійно вела своє власне ток-шоу. В 1988 році Міжнародне радіо й телевізійне суспільство присудило їй гнітючим числом голосів звання "Телекоментатор року" - наймолодший телепровідної ...
  • Витончена Ванесса ПарадиВитончена Ванесса Паради  Французька співачка й акторка Ванесса Паради народилася 22 грудня 1972 року в паризькому пригороді Сен-Мор. Її родина (не тільки батьки, але й дядько) займалися шоу-бізнесом. Не дивно, що вже в сім років дівчинка з'явилася на французькому телебач...
  • Виняткова Рената ЛитвиноваВиняткова Рената Литвинова  Народилася 12 січня 1967 року в Москві в родині лікарів. Батько давно вмер, а мама, Аліса Михайлівна, дотепер працює хірургом. Назвали Ренату на честь дядька. Правда, татарський дядько був Ринат.  Батько не жив з ними. Рената говорить, що...

Комментарии запрещены.