Домогосподарка: як не втратити себе

Домогосподарка: як не втратити себе Бути домогосподаркою, звичайно, добре. Але це заняття так затягує, що потім вирватися зі створеного ж самої миру дуже складно. І що саме небезпечне, робити це зовсім не хочеться. Саме тому, якщо домогосподарками стають, то надовго. Вірніше сказати на роки, і навіть на все життя.

Покликання або залежність?

Не важливо, чому жінка стає домогосподаркою. Головне те, чому вона продовжує нею залишатися тривалий час. У психології є такий термін, як динамічний стереотип. Простіше говорячи, це знайома всім звичка. Отож, ця звичка формується в людини дуже швидко. Для того щоб вона з’явилася, досить усього 2-4 тижня. А далі, те, що раніше видалося неприйнятним і далеким, уже стає таким рідним і потрібним.

И якщо навіть до того, як стати домогосподаркою, жінка займала активну життєву позицію, із часом усю енергію вона буде направляти саме на облаштованість будинку. Є ще один феномен, який полягає от у чому. Людині життєво необхідно в чомусь себе реалізувати. Хтось вибирає кар’єру, хтось пляшку (так-так, і це теж спосіб самореалізації, нехай і не найкращий), а хтось будинок.

Для домогосподарок їх будинок стає безмежним полем для діяльності. Тут можна нескінченно багато раз переставляти меблі, протирати кути, що запилилися, вішати нові штори, стирати й забирати, забирати й ще раз забирати. Дуже швидке домоведення для домогосподарки стає сенсом життя. І всі спроби перемкнути її увагу на щось інше будуть натикатися на гнів і відмовки. Адже ще стільки всього потрібно зробити по господарстві, де ж ній знайти час, щоб зайнятися чимсь іншим.

Гірше всього те, що домогосподарки щиро починають уважати своїм покликанням турботу про будинок і його мешканцях. Хоча насправді, на думку деяких психологів і фахівців із сімейних відносин, вони просто впадають у деяку залежність. Так що ж робити, щоб ваші домашні були щасливі, а ви не впадали в залежність від домашніх турбот?


Як бути правильною домогосподаркою?


Головна справа життя не справа, а життя

Вищесказане твердження повинне стати для вас аксіомою й керівництвом до дії. Домашні справи важливі й потрібні, ніхто сперечатися із цим не буде. Але це не все життя. Навколо є маса всього іншого, що може заповнити вільний час і навіть невільний.

Вивчення іноземних мов, курси краси й усі що душі завгодно. Благо можливостей для того, щоб рости й підвищувати рівень своєї освіченості, зараз предосить. Але справа не тільки в тому, що ви будете рости й розбудовуватися як особистість. Саме це допоможе домогосподаркам не втратити своя особа, тримати себе у формі й бути цікавої не тільки навколишнім, але й самої собі.

Суспільство людей подарує можливість відволіктися від домашніх турбот і побрати на себе роль просто привабливої жінки, веселої й безтурботної. Адже роль домогосподарки поступово перетворює жінку в сіру й нудну даму, яку хвилює тільки побут і все, що з ним зв’язане.

Ідеальним розв’язком для домогосподарок може стати захоплення, яке приносило б задоволення й дохід одночасно. Звичайно, це повинне віднімати зовсім небагато часу, і бути цікавим у всьому. Ну а якщо ще й дозволить заробити небагато на кишенькові витрати, те більше нічого для щастя й не треба.

Думаючи про всі, не забувати про себе

Жінка-Домогосподарка стежить за тим, щоб діти були нагодовані, уроки зроблені, сорочки накрохмалені і т.д. і т.п. Але дуже часто їй бракує часу на себе. Цього не повинне бути ніколи, тому що саме це — причина того, що жінка розчиняється в домашніх, втрачає себе й стає невід’ємним атрибутом обстановки в будинку. Згодом її просто сприймають як меблі, частина квартири й щось, що завжди буде поруч і подбає про все. Тому ще одним правилом домогосподарок повинне стати наступне — думаючи про всі, не забувати про себе. Щодня повинне залишатися час на те, щоб опорядитися. Але це не головне в цім правилі. Насамперед, повинне залишатися час на власні захоплення, читання книг або щось ще. Але домашні повинні знати, що мама/дружина має право на свій особистий час, коли її не можна турбувати. Хіба тільки через ураган, що насувається, або всесвітнього потопу. Особистий час, коли ви цілком зайняті тільки собою, і більше ніким.

Розділяй і пануй!

Як помиляються ті, хто думає, що якщо є жінка, яка охоче побрала на себе роль домогосподарки, те можна спокійно нічого не робити. Розумна домогосподарка не буде брати на себе всі домашні турбот, а грамотно розділить їх між домочадцями. Звичайно не всі, але є те, що з легкістю можна доручити старшим дітям і чоловікові. Причому при вмілому обігу милий подружжя тільки з радістю виконає доручене йому справа. Це дозволить установити баланси в родині, кожний буде відповідати за свою ділянку роботи, а в жінки залишиться час на себе улюблену.

Отже, третє правило правильної домогосподарки — розділяй і пануй. Або простіше, розділяй по можливості обов’язку між домочадцями й стеж за виконанням. Адже по суті, домашніх справ дуже багато й при бажанні ними можна займатися нескінченно довго. Але! чи Коштує витрачати на це своє життя? Якщо розділити весь фронт на всі, доручити кожному те, що виконати буде не важко, а скоріше просто «по шляху», можна вбити відразу трохи зайців.

Я найкрасивіша й приваблива!

У чому ви ходите будинку? Старий халат із плямами невідомо звідки або витягнуті на колінах штани? А може щось ще в стилі «шкода викинути, а для будинку згодиться»? Якщо інша справа саме так, то ваших домочадців щиро жалко. І де ті славні часи, коли ви одягалися для чоловіка якнайкраще, і експериментували з макіяжем?

Четверте правило, яке покликано допомогти згадати, а можливо не забути — те, що будь-яка домогосподарка, насамперед жінка, яка повинна любити себе й поважати. Якщо цього не буде робити вона, то ніхто іншої не буде цього робити тим більше. Як не дивно, але зовнішній вигляд впливає на самооцінку жінки, а значить і на її саму. Упевненість у собі, у своїй привабливості, неможлива без винного відходу й турботи про себе. І один із кроків до прояву сексуальності.

Щоб не стати просто тіткою Клавой, що ходить по будинкові в старому халаті, якому стільки років, що вона сама не пам’ятає, пахне смаженим луком і іноді нецензурно лається, варто любити себе й опікуватися не тільки про внутрішній світ, але й про зовнішній. Тоді жінка, що побрала на себе роль домогосподарки, буде завжди бажана й улюблена своїм чоловіком.

Нехай це всього чотири правила, але саме вони доданки успіху в долі тих жінок, які побрали на себе непросту роль домогосподарки. Тільки наївні дівчинки думають, що опікуватися про благополуччя родини легко й просто, що роль домогосподарки зводиться до простих істин і до порядку в будинку. І тільки мудрі жінки знають, як зробити так, щоб цей порядок був не тільки в речах, але й у розумах домочадців. У кожному разі секрет того, як знайти себе в житті й не втратити серед домашніх справ кожний буде шукати по-своєму. І можливо, вищеописані правила допоможуть усім уникнути непотрібних помилок на цьому нелегкому шляху.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru