Рубрики

Чоловіче Эго: упокоритися не можна боротися

Чоловіче Эго: упокоритися не можна боротися Егоїзм — це діагноз. Це хвороба, вірус якої живе тільки в людині. Активний, розвитий або пасивний, він є в кожному з нас. Без нього ми не могли б домагатися чого-небудь: не випливаючи своєму «Я», ми не прагнули б в університети, не стежили б за своєю зовнішністю за принципом «А я и так нічого!», не рухалися б по службовим сходам, не… не жили би.

Вірус, про який мова йде, — це особисте «Я». Центр свідомості, зосередження нашої душі й двигун життя. Однак є люди, чия любов до себе гіпертрофована. Вони себелюбні, не зважають на чужі бажання, захоплені своєю персоною й думають лише про свої особисті інтереси. І, мабуть, найпоширеніший егоїзм — чоловічої. Чому?

Мамій
Мами виховують своїх синів приблизно однаково: їх оточують любов’ю й турботою, їх обгороджують від побуту (миття посуду, прання, збирання, «готування») і життєвих безладь, їм не демонструють своїх проблем, їм дають більшу, ніж дівчинкам, волю у вчинках, способі життя та ін. Потім у життя хлопчиків приходить любов і шлюб, у якому дружина заміняє маму — так само готовить, стирає, забирає… У хлопчиках з дитинства заохочують ті якості, які стають добривом для невибагливого егоїзму: самовпевненість, агресивність, лідерство та ін.
Таким чином, здоровий (і не дуже) егоїзм вихований люблячими мамами в кожному з них. Ми ж будемо говорити про ті типи, у яких кинуте вихованням зерно «эго» доросло й буйно зацвіло.

чи Так страшний?
Справжня егоїстична людина не здатна на справжню любов, він стає деспотом, власником, мучить коханої людину, обмежує його волю. Він перетворює життя близьких людей у пекло: йому в корені байдуже їх щастя. Жінка, яка зв’язує життя з таким, повинна бути святий, альтруїсткою, яка буде виконувати всі його примхи й закривати ока на явну байдужність. Стовідсотковий чоловік-егоїст ніколи не «забрудниться» роботою з господарства, не стане виносити сміття й гуляти з дитиною. У постелі він також думає лише про власне задоволення, безсовісно використовуючи жіноче тіло. Або допікає партнерку своїм «Ну як?», щоб у черговий раз переконати себе — він незрівнянний коханець, без п’яти хвилин Казанова й супермен
.
До речі, егоїзм небезпечний ще й тому, що нерідко йому супроводжує ревнощі. Причому не обов’язково до потенційного суперника. Це може бути ревнощі до батьків, подруг, роботи, дітей…

Лікування любов’ю
Якщо ви маєте вкрай низьку самооцінку, якщо вам властива «виктимность» ( так званий синдром потенційної жертви), якщо заради своєї любові ви знищуєте своє «Я», те егоїст — ваш варіант. Втім, чи навряд ви ставитеся до цієї нечисленної групи, і саме тому ви шукайте в даній статті відповідь на своє питання: боротися не можна або не можна упокоритися?
Для початку придивитеся до своєї пасії більш уважно: чи настільки він закоханий у себе або слово «егоїст» ви приліпили до нього зопалу? Ах, ваш чоловік розкидає носки поруч із ліжком і ігнорує ваші прохання цього не робити, але при цьому дарує вам квіти й самі улюблені цукерки? Скоріше, вам повезло, у нього просто погана пам’ять. Однак якщо він:
- беззавітно любить себе, занадто вже уважно стежить за своїм зовнішнім виглядом, здоров’ям, харчуванням,
- насправді зовсім не самостійний і не може навіть пельмені зварити,
- агресивно реагує на ваші прохання допомогти по господарстві,
- агресивно сприймає будь-яку критику у свою адресу,
- «завжди і у всім правий»,
- не може «переступити через себе» і, зробивши явну провину, визнати свою провину, вибачитися,
- ревнує вас, як говориться, до кожного стовпа,
- пред’являє до вас вимоги й претензії,
- у постелі захоплений більше своїми відчуттями,
- можливо, що любить робити вам приємні подарунки, але завжди для якоїсь власної вигоди (загладити провину, підняти самооцінку, одержати що-небудь замість),
- не цікавиться вашими проблемами і так далі,
те вам відверто не повезло.

1. чи Виліковна ця хвороба — егоїзм? На це питання можна чітко відповісти: немає. Добре, якщо ви ще не встигнули заплигнути з ним у човен, який відчалює від Загса, і шляхетно не сіли за весла. Якщо ж встигнули зробити цю дурість… Що ж, упокоритеся. Виправити такий характер уже не вдасться, навіть не намагайтеся, справа це нагадує боротьбу з вітряними млинами. Егоїзм можна нівелювати, намагаючись мирно співіснувати. Освойте психологічні приймання маніпулювання:

2. За допомогою хитрувань підмінюйте його бажання своїми власними. Наприклад, «Я прагла влаштувати тобі романтична вечеря, щось ти останнім часом смутний і утомлений, бедняжка…але не можу придумати, чому тебе таким здивувати! Не міг би ти з’їздити в магазин і купити продукти для того, щоб тобі дійсно хотілося?» Або так: «Ти в мене такий гарний і доглянутий, такий ідеальний а я… Може, мені варто сходити в салон? Поруч із божеством повинна бути тільки гарна жінка». Звучить смішно, але принцип зрозумілий.

3. Використовуйте маневр начебто «Ти, мій дорогоцінний, але от якщо ти зробиш те-те й те- те, то ціни тобі й зовсім не буде».

4. Упаси господи вас його критикувати або намагатися його перевиховати — цього эгоистишка не винесе! Уникайте з’ясування відносин і ніколи не лийте сліз — він однаково не помітить і своєї провини не визнає. Так чи варто на це витрачати сили?

5. Ніколи ні з ким не порівнюйте й про свої колишні романи помовчуйте. Не давайте приводів для ревнощів.

6. Не забувайте захоплюватися своїм чоловіком (особливо в присутності інших), говорити, як вам з ним повезло.

7. И ніколи, нізащо, у співжитті із чоловічим егоїзмом не втрачайте своє «Я» і свою унікальну особистість. Є цінності, з якими не можна розставатися навіть заради величезної, як мир, любові до егоїста. Це внутрішня воля й розсудлива любов до себе.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru