Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

Худнемо » за компанію»

Худнемо " за компанію" Як впливає на вашу вагу зовнішність кращої подруги й чи коштує шукати компанію, щоб схуднути.
Огляньтеся навколо: ваші подруги стрункі як моделі або скоріше нагадують пампушок і колобків? Учені Чиказького університету запевняють: ця інформація фатальна не тільки для їхньої самооцінки, але й для вашої власної ваги. Спостереження вчених говорять: чим більше навколо вас повних або просто людей «не у формі», тим більше шансів поправитися й у вас. Як насправді впливають на вашу зовнішність форми кращої подруги, чи корисно разом худнути й тренуватися — у матеріалі SHE.

Вагома компанія
чи Часто ми їмо за компанію? Зважаючи на все, саме на це питання відповідали американські дослідники, коли вивчали групи молодих людей, з’ясовуючи відповідь на запитання, хто з них схильний товстіти швидше. Якщо в оточенні нормально повечеряти зеленим салатом — це одне. Якщо ж друзі люблять пиво й піцу — не залишитеся ж ви осторонь? Ми завжди мимоволі додержуємося канонів соціальної групи, у якій перебуваємо: якщо в ній прийнято стежити за собою, то люди випливають саме такої моделі поведінки.

«Усі ми схильні до прояву індивідуальності, але при цьому намагаємося не сильно відрізнятися від усіх. Кожна людина десь глибоко усередині побоюється бути не прийнятим групою: це найсильніший архаїчний страх», -

коментує психолог центру «Август» Наталія Герасимова. Але ще більше, ніж найближче оточення, на нашу вагу впливають суспільні стереотипи, додає фахівець. Якби на билбордах і в журналах косметику рекламували дівчини з пухкими щічками й округлими линами тіла — навколо вас вони б теж були удосталь. Та й за своєю стрункістю ви самі стежили б з набагато меншою запопадливістю.

Розумна або гарна?
З іншого боку, кожний стрункий згадає у своїй компанії чарівну товстушку. І навпаки. «В одній і тій же компанії ви можете зустріти струнких людей, які вибирають корисні блюда, і тих, хто просто не обертає уваги на те, що він їсть. Нерідко такі люди мають внутрішню установку «мене цінують не за зовнішній вигляд, а зовсім за інші якості», — розповідає директор психологічного центру Familia Тетяна Скрицкая. Така установка звичайно йде з дитинства, коли батьки виховують дівчинку із пріоритетом «розумового» над «тілесним». Так і живе вона, переконана, що звертати увагу на такі дріб’язки, як целлюлит, зайві сантиметри або, допустимо, прищі, — не варто. Якщо із друзями й спілкуванням проблем немає — то й замислюватися про те, «тому я не така як усі», ніхто не буде. Навколишнім струнким, у свою чергу, нагадувати про тілесні недоліки буде ніяково.

Самі харчові звички тягнуться з дитинства, люди дуже часто харчуються так, як мама, тато й бабуся. « На той час, коли людей стає зрілим, його харчові звички вже жорстко сформовані. Я б сказала, що не друзі впливають на нашу харчову поведінку, а скоріше ми вибираємо друзів виходячи із закону подоби: нам адже потрібно про щось спілкуватися і якось разом проводити час», -

міркує дієтолог фітнес-клубу «Ікс-Фіт» Галина Кузнєцова. Якщо ви любите сидіти будинку і їсти тортики, спечені по новому рецепту, а подружка — фанат велосипеда й туристичного рюкзака, вам важко буде часто проводити вихідні разом.

Парні види спорту
Заняття спортом і процес схуднення — ще один чудовий приклад того, як оточуючі люди можуть впливати на ваш зовнішній вигляд. Побрати хоча б форуми з «лінієчками», що де худнуть повідомляють увесь світ про свої досягнення. «Родина й близькі не завжди можуть підтримати жінку в її прагненні зайнятися собою. Жінці дуже важлива референтна група, де звертають увагу на те ж, що важливо для неї, і при цьому можуть емоційно підтримати», — уважає Тетяна Скрицкая. Чим менш стабільна самооцінка жінки, тим більше підтримки ззовні їй буде потрібно. Наприклад, повній жінці з купою комплексів навіть розв’язок піти в зал набагато легше прийняти, якщо з нею піде подруга.

Більше того, що йдуть у зал разом з подружкою можуть тренуватися більш ефективно, ніж поодинці.

«Я це зауважував неодноразово: якщо тренуватися дівчини приходять удвох, у них починає працювати соревновательный ефект. Якщо одна бачить, що в другої є руху, успіхи, то друга влаштовує гонку, і ефективність тренування кратне підвищується», — розповів Андрій Фалеев, персональний тренер тренажерного залу клубу «Ікс-Фіт».

Правда, ефективними спільні тренування можуть бути, тільки якщо мотивовано обидві подруги. Коли одна з дівчат прийшла «спілкуватися», користі буде мало. За спостереженнями Андрія Фалеева, жінки, що приходять у фітнес- клуб спілкуватися, звичайно вибирають групові тренування, а ті, хто прагне результату, — тренажерний зал. Тому якщо прагнете уникнути даремно витраченого часу, поберіть цю раду на озброєння.

При цьому співробітники фітнес-центрів зізнаються: саме « за компанію» приходить більшість жінок. Але далеко не всім вдається протриматися там довго. Тим, хто почуває, що прийшов « за компанію» і займатися начебто б дійсно треба, але ніяк не виходить, — потрібно терміново придумати мотивацію. Звичайно вона приходить сама, якщо заняття цікаві. На те, що ми робимо із задоволенням, ми витрачаємо менше сил. Якщо ви знесилилися й уже ненавидите всі ці тренажери — можливо, вам варто знайти заняття по душі? Сьогодні так багато варіантів: перепробувати хоча б трохи цілком має зміст.

Виправдувальний вирок
Ви трохи ледачі й часом думаєте про те, як було б добре, якби хтось побрав та й пішов з вами за компанію в басейн. От уже тоді ви точно почали б худнути!

Багато жінок потребують неком підштовхування: їм потрібно, щоб хтось їх змушував, іноді лаяв. «Така жінка — як дитина, якій потрібний турботливий і строгий батько. Якщо подруга виконує ці функції — добре. Ну, а якщо немає? Тоді вам доведеться працювати над собою. Прийде задати собі питання й чесно відповісти: що заважає мені займатися спортом однієї?» — радить Наталія Герасимова, акцентуючи увагу на тому, що якщо вам неймовірно важко піти займатися або почати менше їсти — це знак, що варто працювати над волею й самодостатністю. Якщо людей починає щось робити тільки «з полпинка», це говорить про те, що він не бажає нести ніякої відповідальності. Адже, погодитеся, винити подружок у тому, що зайва вага вас не залишає — щонайменше наївно.

Это тоже интересно!

 • Скинути 5 кг «по-швидкому»Скинути 5 кг «по-швидкому»
  Хочеться скинути 3-5 кг по-швидкому? Спробуйте зробити це за допомогою самих що ні на є літніх продуктів - ягід і йогуртів! У теплі літні дні знизити калорійність їжі куди простіше, чим похмурою й сумною осінню. Молочні й кисломолочні продукти, я...
 • Як не поправитися під час зимової спячкиЯк не поправитися під час зимової спячки
  Зима - пора сумовита. Цей час, коли за вікном темніє практично відразу після того, як сонце сходить десь за сніжними хмарами. Час, коли стовпчик термометра не розташовує до довгих прогулянок, а мороз, що вічно щипає за щоки, заганяє нас по будинках....
 • Новий підхід до стрункої фігури й здоровішому харчуваннюНовий підхід до стрункої фігури й здоровішому харчуванню
  Багатьом з нас знайома проблема зайвої ваги, і дуже хочеться схуднути, повернути собі колишню форму, і постаратися потім не набирати вага. Ці рекомендації здоровішого харчування допоможуть вам наблизитися до бажаних параметрів фігури й бути завжди ...
 • Вітамінна літня дієтаВітамінна літня дієта
  Улітку з'являється безліч свіжих овочів, ягід і рослинних продуктів, багатих вітамінами, що становлять основу літньої дієти. Це прекрасна можливість за короткий час стати стрункою, оздоровити організм, але більш ефективний буде результат, якщо дієта...

Оставить комментарий