Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Последние публикации

чи Можна схуднути, якщо не є після шести: міфи й факти

 чи Можна схуднути, якщо не є після шести: міфи й факти Інтернет наповнений радами про те, як можна швидко схуднути, якщо не є після шести годин вечора. Виходить дуже просто: дотримуй цього правила й обов’язково схуднеш. Але от адже цікаво: в англійців час самого рясного приймання їжі — обіду припадає на восьма година вечора, але ж не скажеш, що це нації товстунів.

Основні принципи зниження ваги

Основний принцип зниження ваги говорить: організм повинен одержувати менше енергії, чим витрачає. Тому якщо протягом дня є всі підряд і у великій кількості, а після шести не є зовсім нічого, те однаково поправишся. Не схуднеш і якщо дуже різко обмежити добовий раціон харчування, не побільшавши фізичного навантаження. Організм при цьому просто перейде на ощадливий режим і людей відчує млявість, слабість і неможливість справлятися навіть зі звичайною роботою, не говорячи вже про додаткові навантаження. От чому всі голодні дієти, як правило, закінчуються повним крахом.

Так наскільки раціональний принцип не є після шести годин і хто його придумав? Насамперед, його використовують у різних дієтах для зниження ваги, які й так значно обмежують калорійність їжі. Але чомусь цей голий принцип став використовуватися як гасло для схуднення. Давайте розберемо, наскільки він допомагає схуднути. Багато з людей після шести тільки приходять із роботи, і, звичайно ж, харчуватися раціонально виходить далеко не в усіх. Так що ж тепер, не є зовсім? Деякі сприймають гасло «не є після шести» як абсолютну істину й для того, щоб не голодувати, збільшують свій денний раціон. У результаті ефект виходить прямо протилежний: додаток ввесе.

Це неправильно навіть для самих екстремальних дієт, тому що деякі люди звикли лягати спати за північ, і голод протягом шести й більш годин буде сприяти виникненню нервового стресу, який багато звикли заїдати. А якщо цього ні, те почуття голоду й одночасно стрес підсилюються й рано або пізно приводять до того, що людей наїдається до відвалу й з повним шлунком лягає спати.

Тому що ж надходити із принципом «не є після шести»?

Принцип сам по собі непоганий ( під час сну органі травлення працюють не так інтенсивно і їжа, з’їдена на ніч, затримується в шлунку довше звичайного), деяким людям, які рано лягають спати, він цілком підійде. Але для того, щоб схуднути, одного цього принципу мало, потрібно ще, щоб добовий раціон харчування був знижений, а організм витрачав більше енергії, тобто потрібна додаткове фізичне навантаження.

Для тих же, хто звик лягати пізно, принцип «не є після шести» варто замінити принципом «після шести тільки певний набір продуктів і в обмеженому обсязі». До такого набору продуктів можуть ставитися знежирений сир, кисломолочні продукти, городин і фрукти.

Як правильно худнути

Насамперед, потрібно розрахувати свій раціон і небагато знизити його. У наведеній нижче формулі розрахунків кількості добових калорій вага наведена у фунтах (один фунт рівний 0,453 кг), і використовується спеціально виведений коефіцієнт 14.

Наприклад, жінка вагою 75 кг прагне знизити своя вага до 70 кг. Для підтримки існуючого ваги вона повинна вживати в день: 165,5 фунта (75 кг : 0, 453 кг) х 14 = 2218 ккал у добу. Для зниження ваги до бажаних 70 кг: 154,5 (70:0,453) х 14 = 2163 ккал. Для того щоб знизити своя вага до 70 кг ця жінка повинна вживати не більш 2163 ккал у добу. Існують спеціальні таблиці (їх цілком можна знайти в Інтернеті), у яких вказується калорійність усіх продуктів, так що розрахувати в такий спосіб свій добовий раціон дуже легко.

Добова кількість їжі краще розділити на 5-6 приймань: так їжа краще засвоюється й знижується почуття голоду. Якості їжі також потрібно приділити увагу: виключити все жирне, смажене, гостре, копчене, солоне, насолоди у вигляді цукерок, морозива, тортів, усі вироби із дріжджового тесту, наваристі м’ясні бульйони. У добовому раціоні повинні бути присутнім городин і фрукти (не менш п’яти видів щодня), каші (гречана, вівсяна, кукурудзяна, пшоняна — їх потрібно чергувати), хліб грубого млива, кисломолочні продукти й сир (бажане знежирені), яйця, нежирні сорти м’яса й риби в отварном або тушкованому виді. При такому раціоні дуже легко вибрати, що можна з’їсти після шести годин вечора, якщо дуже захочеться.

Але й цього мало. Потрібна фізичне навантаження. Установлене, що спалювання жиру відбувається тільки при тривалих не занадто інтенсивних фізичних навантаженнях, які тривають не менш години. Справа в тому, що для одержання енергії організм використовує в першу чергу вуглеводи — це безвідхідне паливо. І тільки коли витрачені всі запаси вуглеводів (а це не менш 40 хвилин) у якості джерела енергії починають використовуватися запаси жиру. Тому для зниження ваги тренуватися потрібно довше.

Підійдіть до гасла «не є після шести» творчо, тобто так, щоб він допомагав, а не заважав вам худнути.

Галина Романенко

Это тоже интересно!

 • Як правильно пити воду для схудненняЯк правильно пити воду для схуднення
  Самий нешкідливий засіб для схуднення - це вода. Навіть доводити не потрібно, що вода необхідна для нормального функціонування людського організму, що полягає з неї на 72%. Існує думка, що люди часто плутають сигнали про голод і про спрагу, і пос...
 • Народні рекомендації як не зірватися з обраної дієтиНародні рекомендації як не зірватися з обраної дієти
  Що саме важке для людини, що розв'язала схуднути за допомогою дієти? Зрозуміло, зміна раціону. Той, хто ще вчора міг ласувати м'ясом, сиром, картоплею, пиццей і спагетти, украй негативно сприйме перехід на салатики й супчики. И, як показують ...
 • Продукти які приводять до ожирінняПродукти які приводять до ожиріння
  Це ціле випробування. Особливо кривдно, коли в один момент кілограми перестають іти. Але я, певен, Ви в курсі, що навіть після досягнення бажаного ваги в 9 випадках з 10 скинуті кілограми вертаються назад. Це остаточно вбиває людину, після довгог...
 • Методика правильного подиху допоможе схуднутиМетодика правильного подиху допоможе схуднути
  Ви переводите себе аеробікою, і однаково не худнете. Чому? Одна із причин - «неправильне» подих. Поверхневе й часте. Ну а насправді вам треба дихати як професійні бігуни - рідко й глибоко. Режим частих поверхневих вдихів блокує спалювання жиру до...

Оставить комментарий