Рейтинг@Mail.ru

вологість:

тиск:

вітер:

Господині на замітку

Йога — зарядка для всіх поколінь

Йога - зарядка для всіх поколінь

 Що таке Йога? Сама назва привертає увагу й змушує задуматися. Цей вид занять асоціюється з образом гнучкої людини, здатного творити над своїм тілом незвичайні дії. Йоги фізично міцні, витривалі й завжди в гарному настрої. Йогів уважають через їхні досягнення фізичної й щиросердечної досконалості «наближеними» до бога. Хіба може проста людина так володіти своїм тілом? Може, якщо захоче й прикладе зусилля. І суть не в особливих якостях людини.

 Йога — це сукупність фізичних і духовних вправ пришедших до нас через століття. Розроблена, дванадцять тисяч років тому прадавніми мудрецями Індії, йога не втратила своєї популярності й сьогодні. У наш час більшість вправ включена у фітнес-програми, що позитивно позначається на фігурі. Існує кілька різновидів йоги — хатха-йога, класична, йога-терапія. Основа для всіх напрямків одна — зміцнення фізичного здоров’я, удосконалення інтелектуальних здатностей, психічна рівновага й вольової настрой. Йога — це не релігійний напрямок, а скоріше духовне вчення про той, як правильно «жити» і цінувати себе й навколишній світ.

 Ради для початківців

 Отже, якщо ви прагнете виглядати завжди підтягнутої, стрункої й веселої, забути про болі в хребті та інші «неприємності», застосуєте на своїй практиці заняття йогою. Не турбуйтеся, якщо фізично ви не підготовлені, важливо мати сильне бажання й усе вийде. Вправи в йогу називаються «асаны» і підходять для людей різних віків. Перші заняття бажане провести під контролем викладача, а надалі можна займатися будинку. Головне дотримувати даних вам ради. Основна вимога — не поспішати. Кожна вправа важлива відчути всім тілом і відчути своєю свідомістю. Різкі й швидкі рухи не дадуть необхідного результату. Комплекс рухів розрахований на правильне розуміння власного тіла, а для цього необхідно час. Якщо ви ніколи не сідали на шпагат і різко спробуєте його зробити…? Організм запротестує, ви відчуєте болю й можливі травми. Ви ж не будете вчити дитину вищій математиці, ігноруючи абетку? На перших парах ви «дитина» і успіх залежить від поетапного навчання. Наприклад, ви виконуєте певну асану, не поспішаєте й сконцентруйте ваші відчуття на кожному русі тіла. Навчитеся слухати свій організм. Якщо почуваєте напругу, зупинитеся й передохніть. Розслабтеся й постарайтеся посміхнутися. Набравшись сил, повторите спробу, і з кожним разом техніка виконання буде поліпшуватися. Згодом ви самі здивуєтеся вашим здатностям володіти власним тілом.

 Також важливо не відкладати «на потім» те, що можна зробити сьогодні. Більші розриви між заняттями можуть привести до непосильного навантаження на організм. А коли ви займаєтеся регулярно, навантаження розподіляється рівномірно. Повільний ритм виконання асан сприяє вдосконаленню витривалості організму. Жодна м’яз не залишається без уваги, утримання пози зміцнює м’яза й поліпшується їхній тонус. Згодом ваша постава буде більш підтягнутою
Нарівні з «асанами» виконується пранаяма, тобто дихальна гімнастика. Йога вчить стежити за своїм подихом, особливо під час виконання вправ. Дихати намагатися тільки носом, що сприяє збагаченню організму киснем і підвищенню життєвого тонусу. За рахунок збільшення обсягу легенів зміцнюються дихальні органі людини. Кров швидше циркулює по посудинах, нормалізується артеріальний тиск і робота серця.

 Також визначитеся з місцем, де будуть проходити заняття йогою. Для цього не треба спеціальне устаткування й одяг, усього лише спокійна обстановка й ваше бажання. У магазинах аудиозаписей для таких цілей можна підібрати відповідну музику. Обстановка повинна бути спокійної й привабливої. І тоді вам буде приємно виконувати вправи. У такі хвилини ви навчитеся позитивного мислення, ясності думки й концентрації уваги. Проблеми й щоденна суєта залишаться на другому плані. Ви відчуєте «посмішку» життя.

 Вчимося на ділі. Вправи йоги

 Приведемо кілька вправ. Якщо готові, починаємо!

 Дана вправа дуже ефективна для так званих «офісних працівників». Сидяча робота впливає на хребет. І часто до вечора, ви почуваєте утому й напруга в плечовому поясі й верхньої частини спини. Для того щоб зняти «напруга», виконаєте наступні дії: у положенні коштуючи, поставте ноги на ширині плечей. Ваші руки перебувають в «вільному» положенні уздовж тіла. Піднімаєте плече, і ведіть його вперед, потім опускаєте вниз, описавши «дугу», далі нагору. Загалом, ви описуєте плечем коло. Вправу проробіть три рази в повільному темпі «коло вперед» і «коло назад».

 Наступна вправа також орієнтована на хребет. Техніка виконання задіє м’яза спини й плечей, за рахунок чого поліпшується кровообіг, зміцнюються м’язи грудної клітки й середньої частини спини. У положенні коштуючи, ноги на ширині плечей, розвести выпрямленные руки, долонями нагору, у сторони. І зробити три-чотири кола « туди-назад». По можливості намагайтеся зробити кола самої більшої амплітуди, завжди долонями нагору із зімкнутими пальцями. Наприкінці вправи, вилучите й розслабте руки.

 Вправи для шиї ефективно допоможуть максимально розслабити м’яза плечового пояса. Ставши в положення, яке описувалося в перших вправах, вилучите руки уздовж тіла. Повільно нахилите голову вправо, не піднімаючи плечей. При цьому підборіддя повинен торкнутися ключиці, а погляд спрямований вправо. Виконавши три рази, поверніть голову вправо, щоб подивитися через праве плече й потім уліво. Усе робіть у повільному ритмі по три рази.

 Небагато «розігрівшись» попередніми рухами приступаємо до поворотів торса. Дана вправа зміцнює м’яза не тільки спини, але й живота. Хребет стане більш гнучким, постава стройней, подих равномерней. У тому ж положенні (описаному в перших вправах), складете руки перед грудьми горизонтально, долоня на долоню й повільно повертайте торс вправо, потім уліво, не забуваючи дивитися через плече. Повороти проробити по три рази.

 И остання вправа із серії «спина» — нахили вперед. Позитивно позначається на м’язах плечового пояса й шиї, а також удосконалює м’яза живота й ніг. І саме цікаве, що саме ця вправа сприяє виробленню «гормонів щастя» і кисневому насиченню мозку. Позиція коштуючи, ноги разом, руки уздовж тіла. Піднімаємо руки на видиху в сторони і якнайдалі «заводимо» їх за спину, утримуючи так 2-3 секунди. Видихаючи, нахиляємося вперед і касаемся підлоги руками. Виконуємо три рази. У завершенні, після третього разу нахилитеся й у розслабленому стані, як би «повісивши в повітрі» руки й голову застигніть на кілька секунд. Після чого повільно підніміться.

 Тут наведена частина вправ, увесь комплекс допоможе вам завжди виглядати здоровішої й гарної. Більш докладно ви можете довідатися в будь-якому спортивному комплексі в інструктора. Головне ваше бажання!

Это тоже интересно!

  • Гімнастика Тайбо. Вчимося долати напругуГімнастика Тайбо. Вчимося долати напругу  Сучасна жінка не варто на місці, вона завжди в пошуку "істини". Щоб бути у формі, бути успішної й завжди в гарному настрої, важливо зробити правильний вибір відносно фізичного розвантаження. Один з популярних способів удосконалити своє тіло й...
  • Фітнес на робочому місціФітнес на робочому місці  Робота в офісі - це трудовий «простий» усього організму. Від щоденного сидіння болить голова, втрачають колишню пружність м'яза й по всіх фронтах наступає депресія... А, що якщо робоче місце перетворити в мініатюрний фітнес-центр, а робоче мі...
  • Зарядка для душі. Ментальне тіло і його очищенняЗарядка для душі. Ментальне тіло і його очищення  Коли болить спина або м'язи тіла, ми з ентузіазмом приступаємо до будь-якого виду зарядки. Роблячи вправи, спостерігаємо за реакцією свого тіла й зауважуємо позитивні результати. Нас радує, що біль іде й ми почуваємо себе добре. Застосовуючи ...
  • Танцюємо кардио-стриптиз. Пластику й гармонія тілаТанцюємо кардио-стриптиз. Пластику й гармонія тіла Не раз ви чули вираження «Леді досконалість» і, дивлячись на себе в дзеркало, мрієте про такий титул. Усе у ваших руках і цілком реально досягтися ідеальності не тільки у фізичних формах. Адже як приємно дивитися на дівчину, яка не тільки струнка...

Комментарии запрещены.