Вибираємо правильно маляті іграшки

Вибираємо правильно маляті іграшки

 Сірника дітям не іграшка! Цю аксіому знає кожний батько. Однак мало хто замислюється про те, що й звичайні іграшки можуть нанести дитині непоправна шкода. І далеко не все знають про те, з яких матеріалів повинні бути виготовлені ведмедики, Барби й трансформеры, якими повинні бути шви в плюшевих звірів і чому поролонові зайці небезпечні для здоров’я.

 , яким вимогам повинна відповідати іграшка, яку ви нагляділи на вітрині?

Кастинг для Ведмедика

1. Вага іграшки для дитини до 7 років не повинен перевищувати 400 г, інакше «велетень»
може впасти на маля й придавити його. А от дитинкам до 3 років не можна давати іграшки менше по розміру їх кулачка.

2. Іграшки для самих маленьких повинні мати рівні гладкі краї, без виступаючих гострих кутів і дрібних, легко відокремлюваних деталей. Фарбування повинна бути стійкою до слини, поту, вологої обробки. 

3. Мотузочки й шнурки не повинні бути довше 15 див, щоб маля в них не заплутався.

4. При покупці іграшок слід переконатися в тому, що всі деталі тримаються міцно. У м’яких іграшок потрібно обов’язково перевіряти на міцність ворс, пришиті очі або ніс — в ідеалі ці деталі на мордочці повинні бути не ґудзиками, а вишивкою на самій іграшці. Купуючи м’яку іграшку, помніть, що їй буде потрібно в майбутньому гігієнічна обробка.

5. Іграшки з наповнювачем повинні мати міцні шви. Тому не посороміться перевірити майбутню покупку на міцність — переконаєтеся, що вміст надійний зашите усередині й маля не зможе спробувати його на смак. Пухнатою й матер’яною тваринам форма іноді надається за рахунок засипаного в них гранульованого матеріалу. Під оболонкою таких іграшок, що містять гранули розміром менш 3 мол, неодмінно повинен бути ще один шар тканини, міцно прошитий швами.

6. Якщо усередині іграшки поролон, те перші півроку цей матеріал «дружелюбний», а потім починає розкладати, виділяючи отруйні речовини. Кращий матеріал для зайчиків і ведмедиків — синтепон. Синтепоновая іграшка дуже м’яка, добре стирається й досить довго тримає форму.

7. До речі, м’які набивні іграшки для дітей до 3 років повинні продаватися тільки в індивідуальному впакуванні. 

8. В іграшках, що працюють на електриці, напруга не повинна перевищувати 12 В. Слід звернути увагу й на звук у музичних іграшках. Граничний рівень звучання, у відповідності зі стандартом, у закритому приміщенні не повинен перевищувати 65 децибел. Втім, навіть брязкальце повинна мати звук, що не лякає маленької дитину.

Щоб не відіграти «з вогнем»…

 Більшість сучасних іграшок зроблене з різних видів пластмаси, гуми, синтетичних тканин, металу. Затверджувати про їхню однозначну шкоду не можна, головне, щоб усі ці матеріали були сертифіковані й відповідали Дст. Серйозну небезпеку для здоров’я дітей представляють пластмасові вироби з полівінілхлориду (ПВХ), їх можна «обчислити» по білястій смузі на місці подряпини.

 Маркування іграшки, що говорить про її безпеку для здоров’я, повинна бути складена на українському або російській мові й повинна містити наступні відомості:

1. Вікові обмеження ( наприклад: від 1,5 років, до 3 років, від 3 до 5 років);
2. Країна й організація-виготовлювач;
3. Відповідність Дст 25779-90;
4. Попереджувальні написи й посібник з її використання;
5. Інструкції з догляду за іграшкою;
6. Значок Держстандарту, дві цифри й дві букви під ним — позначення того, що іграшка протестована в спеціальні лабораторіях.

 Гарантією того, що всі необхідні вимоги, пропоновані до дитячих іграшок, будуть дотримані, є їхня покупка в магазинах. Сумний досвід показує, що найчастіше на ринках у продавців немає посвідчень про державну гигиенической реєстрації іграшок. Для довідки, у сертифікаті гігієнічної відповідностей продукції обов’язково повинне бути зазначений час дії документа ( до якого періоду) і номер партії продукції. Ринкові намети рідко мають такі документи на руках, складно простежити від яких постачальників вони одержали свій товар і чи відповідає він усім стандартам. Загалом, здобуваючи іграшку в ринкової торговки, не можна із упевненістю сказати, не чи нашкодить вашому маляті така «радість».

 И ще. Ніколи не соромтеся запитувати в продавців усі потрібні документи, перевіряйте іграшку з усіх боків, «слухайте» її й тягніть по швах… Боязкості отут місць немає й не повинне бути — адже від вашого вибору залежить здоров’я й безпека дитину.

Пірамідка — для розуму, Барби — для…

 Немаловажна вимога до іграшки — педагогічне. Зрозуміло, що заводна іграшка може побавити, розважити дитину, пірамідка допомагає виробити терпіння й координацію рухів, м’яч розбудовує фізично. А тепер питання: чому може навчити хлопчика жаданий « Людей-Павук» або трансформер? Або дочку — сверхсексуальная Барби? Втім, користь від них є: такі іграшки важливі для соціалізації, вони роз’ясняють у процесі гри дітям соціальні ролі. Дуже полезны іграшки, у які можна відіграти декільком дітям одночасно, — настільні й спортивні ігри або, наприклад, конструктор. Такі ігри розбудовують у дітей уміння співробітничати.

  При виборі іграшок мають чимале значення також психологічні й моральні вимоги. Які почуття викличе нова іграшка в дитини: ніжність або агресію, бажання опікуватися або використовувати як мішень для стрілянини з пистолетика? Яка це іграшка:, що демонструє поганий смак або эстетически прекрасна?

 Важливо враховувати все: і якість іграшки, і її зовнішню привабливість, і педагогічний зміст. Важливі всі дріб’язки — саме з них «складається» майбутній чоловічок.

Это тоже интересно!

Комментарии закрыты.

 Рейтинг@Mail.ru